St. C High School Honor Roll

Principal’s List (4.00+ GPA)

Grade 9

Paige Beckett, Zachary Bigelow, Rachel Bissett, Trey Elerick, Paige Foltin, Sarah Heidelbach, Alex Madzia, Madigan Malin, Ryan Petrozzi, Brendan Ryan, Jake Schwarz, Courtney Storer, Logan Williams, Cassidy Wolfe

Grade 10

Christopher Blackwell, Patrick Buchanan, Anna DeFilippo, Austin Douglass, Emily Eaton, Donald Falbo, Brendan Ferns, Andrew Green, Jacob Hawthorne, Lucas Heidelbach, Brea Reitter, Jolyn Shunk, Luke Slavik, Daniel Trouten, Hanna Vera, Jenna Watkins, Savanna Woodford

Grade 11

Gabrielle Becker, Samantha Collins, Anna Davies, Derek Gross, Michael Jacob, Jacob Miller, Michael Monteroso, Landon Porter, Alexis St. Clair, Sonu Tadipatri, Brenda Williams, Caitlin Wolfe, Macey Zambori

Grade 12

Ashley Bailey, Faith Baldwin, Riley Bartsch, Austin Bealiles, Frank Berardi, Dana Bernard, John Bland, Alexa Clark, Allie Coe, Paige Dennis, Danielle DeNoble, Jared Derosa, Michael Eaton, Evan Elliott, Gabrielle Espen, Carly Falcone, Alaina Fasola, Eberle Ferrell, Lauren Figura, Morgan Fincham, Summer Gallentine, Katelin Gandee, Carlee Gillespie, Cara Greenwood, Wesley Harrington, Cody Jackson, Geena Jarvie, Loren Kimble, Kylee Laurine, Matthew Mamone, Zachary McKeen, Brigee Mick, Lewis Mitchell, Andrew Morgan, Zachary Musilli, Hannah Pagano, Alexandra Pritchard, Aimee Ratka, Seira Reager, Brandi Reitter, Marissa Rizzo, Terese Seamon Alexis Semancik, Brianna Sowers, Ayla Stewart, Kelly Strama, Alex Timko, Alexander Trouten, Nicholas Vanvoltenburg, Kathryn Whinnery, Taylor Wissmann, Mattison Young, Sarah Zink

First Honors (3.500 – 3.999 GPA)

Grade 9

Autumn Borovich, Matthew Cervelli, Madison Dwyer, Frankie Favede, Gracie Furbee, Daniel Gross, Alyssa Haller, Robert Hamilton, Jamilyn Helms, Justin Lane, James Lodi, Emma McMillen, Abigail Miller, Katherine Patrizi, Alexa Robinson, Joshua Robinson, Michael Scarnecchia, Autumn Thompson, Landen Thompson, Dustin Tomich, Rylee Wissmann, Makenzie Young, Spencer Zink

Grade 10

Laura Bernard, Mikel Bland, Tyler Blomquist, Autumn Boyer, Dylan Busby, Halee Callarik, Caitlyn Delbrugge, Valerie Dobbs, Destiny Fine, Nicholas Fletcher, Michael Furbee, Kaley Garloch, Samantha Harrison, Jarrod Heskett, Kaleigh Jozwiak, Nathan Kennon, Samantha Ketter, Kaylie Kindler, Elizabeth Kirkpatrick, Kyle Kyer, Kristy-Anne Marker, Logan McCort, Lauren Morgan, Kyle Moulder, Aelanah Sattler, Cole Skaggs, Stephanie Sliva, Sarah Stewart, Alyssa Strope, Kennady Walker, Sofia Weidman, Billie Wells, Colton West, Chase Wiethe, Christian Witchey, Kayla Younkins

Grade 11

Devon Bailey, Ashten Cenkus, Christopher Clark, Quentin Clark, Emily Drake, Alex Gazdik, Brooke Gould, Allison Greenwood, Alexandria Hamilton, Seth Hurd, Brandon Meier, Joshua Purman, Brooke Robinson

Grade 12

Bryce Burnett, Steven Campbell, Bryce Civin, Benjamin Coleman, Devon DeLong, Kayla Dusz, Shaylah Fiutem, Jarret Helms, Madison Keenan, Colby Lindsay, Sara Marhefka, Abbey Maroon, Lexi Solages, Nathan Teater, Seth Vannoy, Brian Zani

Second Honors (3.000 – 3.499 GPA)

Grade 9

Mikhail Bady, Bailey Balcar, Brock Balgo, Harley Benda, Natalie Boston, Fionna Brooks, Christopher Buehner, Sarah Butler, Zachary Clark, Angelle Collins, April Cottrell, Jada Creer, Madison Fogle, Sydney Freeman, Breeanna Gray, Emma Hall, Austin Herman, Dylan Krone, Emma Lewis, Leah Nau, Joel Porter, Noah Roscoe, Khristofer Schlag, James Strama, Alexis Sutton, Kyle Vah

Grade 10

Sierra Coutz, Dallas DeLong, Tiffany DeNoble, Paige Elizeus, Paige Garan, Madison Golec, Justin Hannan, Caroline Harrison, Antonia Hummel, Hannah Jordan, Gunreet Kaur, Dillon Ketter, Jeffrey Kleinendorst, Bradley LeCron, Haydn Lewis, Alyssa Louis, Merrik Malin, Baden Powell, Peyton Provost, MacKenzie Schultz, Emily Smith, Breanna Thomas

Grade 11

Dakota Bacon, Michael Bailey, David Buehner, Matt Carnes, James Davenport, Steven Davis-Bess, Ryan Dilly, Zachary Dopkiss, Abigail Earliwine, Hunter Fordyce, Daulton Freeman, Thomas Gannoe, Kyah Grady, Kelsie Hageter, Mickenzi Hughes, Michaela Miller, Zachary Oliver, Jacob Orr, Mackenzi Otto, Zachary Rigby, Austin Rine, Megan Teater, Joanna Vincenzo

Grade 12

Austin Baker, Jaylon Brown, Chanisha Chambliss, Daniel Elerick, Robby Fish, Joel Giffin, Marlee Gross, Sieralyn Long, Jonathan May, Brooke McCracken, Summer Stephens, Ethan Travis, Brittany Underwood, Hannah Wakulchik, Dakota Woodford