St. Clairsville Middle School honor roll

8TH GRADE

PRINCIPAL’S LIST:

Jocelyhnn Zucco, Rileigh Wood, Jacob Walker, Andrew Vera, Hunter Toplovich, Madison Sadler, Gianna Nardo, Caleb McKeegan, Catherine Gunning, Deanna Goudy

7th GRADE

PRINCIPAL’S LIST:

Brennan Stout, Perrin Patrone, Rami Padilla, Ryan Newton, Mason Myers, Jacob Meager, Landan Matko, Kendall Krock, Abigail Fausnaugh, Ella Everson, Emily Dubinsky, Marcus Bush

6th GRADE

PRINCIPAL’S LIST:

Brady Schafer, Kambel Sall, Sophia Rose, Kentleigh Reed, Natalie Pennington, Tyson Pastor, Tripp Olexo, Kadence Morgan, Addyson Meager, Jennie Kessler, Drew Gasber, Brodi Foster, Ella Carpenter, Madelyn Cabell, Lainey Benedict, Michael Balgo

5th GRADE

PRINCIPAL’S LIST:

Sidney Wallace, Kimber St. Clair, Tieryn Shablack, Talan Rice, Ava Poe, Bryn Newton, Olivia McKeever, Anna Kain, Braydon Harris-Trapp, Kane Flanagan, Madison Dodge, Ava Crum, Alayna Clark, Ava Borkoski

8TH GRADE

FIRST HONORS:

Zachary Vickers, Lacy Tuttle, Abigail Salisbury, Zoey Russell, Mark Porterfield, Madison Mercer, Zachary McKeever, Megan Malin, Andrea Horton, Emaly Elerick, Madelyn Cisar, Brooke Busby, Maddox Tennar, Dalton Taylor, Natalie O’Donnell, Ryan Nau, Cora Llanas, Hayleigh Harr, Nathan Palmer, Emma Jackson, Chazz Harding, Madison Volk, Nathan Witsberger, Luke Aaron Porter, Nick Kasik, Jacob Alvey, Joshua Alvey, Sean O’Grady, Grant Swider, Katlyn Gray, Dennis Ray, Hayley Hans, Logan Fry, Jayson Clark, Devin Ballog, Alex Wood, Jeremy Thomas, Drue Jozwiak, Emily Greathouse, Jadah Carlisle, Maria Ramos, Karl Kain, Ava Jewell, Brandon Six, Katelin Fowler, Abegayle Simmoms, Caleb Romanek, Ian Nowak, Ryan Kasik, Casey Kadylak

7th GRADE

FIRST HONORS:

Evan Yost, Shay Suto, Ashlynn Stock, Sarah Schnelle, James Muhly, Caleb Keenan, Leandra Hastings, Jalyn Thomas, Olivia Meager, Justin Bond, Isabella Brignoni, Colton Westlake, Kamryn Orum, Delaney Florence, Tearyn Dukes, Makenna Booth, Jenna Wodarcyk, Ben Stewart, Sawyer Bonnett, Keirstin Trabert, Emma Henry, Nathan Bond, Griffin Fogle, Alex Brocklehurst, Alivia DaRe’, Tristan Borkoski, Dominick Clark, Maraea Badiel, Jisselle Concho, Ashton Glover, Ashton Mendoza, Austyn Carte, Hunter Hoffman, Berlin Lucas, Cason Kish, Matthew Keller, Jenna Griffith, Dylan Davenport, Braylen Blomquist, Gregory Grigaitis, Joy Basile, Claire McMillen, Jenna Gorza, Angel Heatherington, Jada Pugh, Ava Cook

6th GRADE

FIRST HONORS:

Kyle Hope, Elissa Goudy, Kaylee Davis, Ethan Turner, Wyatt Toothman, Lauran Powell, McKenna Miller, Aaliyah Kidd, Lydia Gross, Max Fogle, Caden Carpenter, Cole Cannon, Brady Blacker, Cadence Bruce, Alexzandra Graham, Noel Habig, Easton Conaway, Gage Wolfe, Addison Wood, Zoe Williamson, Sarah Senakievich, Elanna Goudy, Audrey Dias, Brody Saunders, Troy Neal, Steven Cupp, Kaya Pollock, Annalee Mallett, Dino Burk, Brynn Ballog, Claire Daubenmeyer, Riley Teeman, Nya Davis, Jaden Thomas, Drew Patton, Dominic Serrano, Evan Fix, Tylee Davis, Kyle Rankin, Jenyssa Smitley, Rylie Carter, Ethan Saffell, Gracie Adams, Luke Stack, Ashley Drennan, Jocelyn Lantz, Noah Turley, Gavin Schoolcraft, Andrew Abel, Madison Samuels, Hunter Harr, Ruckus Meyers

5th GRADE

FIRST HONORS:

Kendall Sall, Brennan Rice, Olivia Perzanowski, Avamarie Norris, Sam McLean, Devon Holden, Guy Vcelka, Elana Thurman, Adam Palmer, Samantha Jarrett, Niko Jacob, Malachi Greathouse, McKenna Everson, Alaina Toplovich, Hannah Miner, Brittany Beckwith, Jocelyn Rosier-Wilson, Jakob Parr, Derrick Panepucci, Mackenzie Jackson, Gracie Smith, Levi Shunk, Oliver Muhly, Shelby Elerick, Kaden Clifford, Bindy Campbell, Rowan Mellott, Hailey Swierkos, Abigail Howard, Deja DeFelice, Griffin Straub, Mason Spomer, Jace Isaly, Teygan Powell, Peyton King, Gavyn Hope, Laura Griffith, Lindee DiLoretta, Katie Brocklehurst

8th GRADE

SECOND HONORS:

Josh Cox, Brior Reynolds, Ashley Soos, Stephanie Tullis, Jaiden Zebbs, Faith Campbell, Emma Callipare, Kamryn Abernethy, Rowan Flanagan, Brian Flores, Gary Widmor, James Wolfe, Rece Spomer, George Harrison, Jack Ryan, Kyle Biery, Jamarcus Webster, Luke Miller, Camero Brado, Shelby Glover

7th GRADE

SECOND HONORS:

Aaron Ni, Rachel Stewart, Samuel Phillips, Emma Frashure, Dereque Johnson, Garrett Patton, Harison Kazmirski, Katie Games, Sophia Thornton, Cole Thoburn, Dylan Lodge, Ben Lawson, Zachary Williamson, Ronald Marchlenski, Mya Fortner, Brooke Biancarelli, Clowee Bowers, Emily Woodford, Shane Fine, Laili Dombroski, Kaleb Walz, Marlena Taylor, Jacob Thornton, Mason Conley

6th GRADE

SECOND HONORS:

KayDee Klan, Harlee Puch-Karlik, Jaiden Hays, Kylie Brown, Logun Probst, Braylen Burghy, Dawson Yates, Kylee Litchfield, Kaylee Barnhart, Ellyanah Boroski, Javen Amie, Savannah Loew, Arturo Nardo, Dannon Gontz, Sidney Sheba, Breyden Crosby, Jaden Stansell, Lucinda Banks, Billy Flores, Ethan Kyer, Bryson Eddy, Wyatt Mellott, Trinity Grimm, Ellie Traczyk, Saphire Powers, Payton Coen, Alexis Smith, Jared Thomas, Brooke Stoltey, Colton Fornal

5th GRADE

SECOND HONORS:

Jonathan Verardi, Kolton Ferguson, Luke Donathan, Brody Bolyard, Colten Florence, Elewyn Mack, Julian Colebank, Jace Carpenter, Alexandra Prettyman, Jacob Gilfert, Kylie Turner, Genesis Lantz, Savino Fillon, Aurora Shorts, Kylie Holt, Olivia Poziviak, Daelyn Harris, Noah Gereg, Blake Horan, Marah Kanyuch, Zoey Gilstrap, Jesse Baker

COMMENTS