St. Clairsville Middle School honor roll

EIGHTH GRADE

PRINCIPAL’S LIST:

Jocelyhnn Zucco, Rileigh Wood, Jacob Walker, Juliana Unterzuber, Hunter Toplovich, Zoey Russell, Nicholas Kasik, Andrea Horton, Chazz Harding, Catherine Gunning, Deanna Goudy

SEVENTH GRADE

PRINCIPAL’S LIST:

Evan Yost , Sarah Schnelle, Perrin Patrone, Rami Padilla, Kamryn Orum, Ryan Newton, Mason Myers, James Muhly, Jacob Meager, Landan Matko, Kendall Krock, Abigail Fausnaugh, Emily Dubinsky, Isabella Brignoni

SIXTH GRADE

PRINCIPAL’S LIST:

Brady Schafer, Sophia Rose, Kentleigh Reed, Tyson Pastor, Kadence Morgan, Addyson Meager, Jennie Kessler, Kyle Hope, Drew Gasber, Brodi Foster, Ella Carpenter, Lainey Benedict

FIFTH GRADE

PRINCIPAL’S LIST:

Guy Vcelka, Kimber St. Clair, Tieryn Shablack, Kendal Sall, Ava Poe, Bryn Newton, Olivia McKeever, Peyton King, Anna Kain, Braydon Harris-Trapp, Shelby Elerick, Madison Dodge, Ava Crum, Bindy Campbell, Ava Borkoski

EIGHTH GRADE

FIRST HONORS:

Andrew Vera, Lacy Tuttle, Madison Sadler, Nathan Palmer, Gianna Nardo, Madison Mercer, Karl Kain, Madelyn Cisar, Zachary Vickers, Abigail Salisbury, Dennis Ray, Megan Malin, Brooke Busby, Jacob Alvey, Nathan Witsberger, Maddox Tennar, Grant Swider, Natalie O’Donnell, Caleb McKeegan, Madison Volk, Ryan Nau, Emily Greathouse, Kenia Christensen, Luke Aaron Porter, Cora Llanas, Jayson Clark, Devin Ballog, Joshua Alvey, Sean O’Grady, Emma Jackson, Zachary McKeever, Hayleigh Harr, Dalton Taylor, Emaly Elerick, Katelin Fowler, Ava Jewell, Ryan Kasik, Luke Miller, Hayley Hans, Brior Reynolds, Logan Fry, Alexander Wood

SEVENTH GRADE

FIRST HONORS:

Brennan Stout, Ashlynn Stock, Olivia Meager, Caleb Keenan, Tristan Borkoski, Ella Everson, Jada Pugh, Justin Bond, Leandra Hastings, Griffin Fogle, Shay Suto, Cason Kish, Ashton Glover, Jisselle Concho, Alex Brocklehurst, Colton Westlake, Dylan Davenport, Jalyn Thomas, Makenna Moran, David Kirk, Hunter Hoffman, Dominick Clark, Marcus Bush, Sawyer Bonnett, Braylen Blomquist, Emma Henry, Mya Fortner, Delaney Florence, Makenna Booth, Gregory Grigaitis, Nathan Bond, Zachary Williamson, Keirstin Trabert, Cole Thoburn, Maraea Badiel, Matthew Keller

SIXTH GRADE

FIRST HONORS:

Elissa Goudy, Michael Balgo, Noel Habig, Cole Cannon, Addison Wood, Sarah Senakievich, Gage Wolfe, Ethan Turner, Kambel Sall, Maxwell Fogle, Ashley Drennan, Kaylee Davis, Brady Blacker, McKenna Miller, Alexzandra Graham, Audrey Dias, Kaya Pollock. Elanna Goudy, Cadence Bruce, Lydia Gross, Easton Conaway, Lauren Powell, Tripp Olexo, Steven Cupp, Isabella Yeager, Wyatt Toothman, Tylee Davis, Aaliyah Kidd, Caden Carpenter, Madelyn Cabell, Brody Saunders, Drew Patton, Zoe Luyster, Claire Daubenmeyer, Brooklyn Unterzuber, Nya Davis, Natalie Pennington, Gracie Adams, Rylie Carter, Dino Burk, Andrew Abel, Damenyon Brown, Zoe Williamson, Riley Teeman, Annalee Mallett, Lucinda Banks, Troy Neal, Evan Fix, Brynn Ballog

FIFTH GRADE

FIRST HONORS:

Sidney Wallace, Alaina Toplovich, Talan Rice, Olivia Perzanowski, Adam Palmer, Avamarie Norris, Sam McLean, Jace Isaly, Abigail Howard, Devon Holden, Alayna Clark, Hannah Miner, McKenna Everson, Elana Thurman, Kane Flanagan, Jakob Parr, Trey Wakulchik, Gracie Smith, Luke Donathan, Griffin Straub, Deja DeFelice, Kaden Clifford, Brody Bolyard, Hailey Swierkos, Jonathan Verardi, Blake Horan

EIGHTH GRADE

SECOND HONORS:

Ashley Soos, Katlyn Gray, Jadah Carlisle, Drue Jozwiak, Maria Ramos, Ella Heath, Faith Campbell, Mark Porterfield, Camero Brado, Charles Anderson, Jeremy Thomas, Ian Nowak

SEVENTH GRADE

SECOND HONORS:

Jenna Wodarcyk, Rachel Stewart, Angel Heatherington, Ava Cook, Zoey Coulter, Brooke Biancarelli, Aaron Ni, Berlin Lucas, Austyn Carte, Kaleb Walz, Hannah Toney, Benjamin Stewart, Dereque Johnson, Neala McCamick, Ashton Mendoza, Alivia DaRe’, Addyson Conner, Benjamin Lawson, Clowee Bowers, Joy Basile, Tearyn Dukes, Mason Conley, Sophia Thornton,

Joseph Yudasz, Claire McMillan, Jenna Gorza, Kayla Frazier-Nelson, Garrett Patton, Jeffry McCutcheon, Zayda Godwin, Civin Murray, Isaac Mallett

SIXTH GRADE

SECOND HONORS:

Dominic Serrano, Trinity Grimm, Kyle Rankin, Hunter Harr, Briana Williamson, Gavin Schoolcraft, Zoe White, Ethan Saffell, Savannah Loew, Kaylee Barnhart, Dawson Yates, Madison Samuels, Wyatt Mellott, Nathan Meager, Dannon Gontz, Arturo Nardo, Jocelyn Lantz, Ethan Kyer, Breyden Crosby, Ellyanah Boroski, Jaiden Hays, Kaydee Klan, Sidney Sheba, Kylee Litchfield, Jaden Stansell, Logun Probst, Ruckus Meyers, Kylie Brown, Luke Stack, Jenyssa Smitley, Javen Amie, Brooke Stoltey, Harlee Puch-Karlik, Payton Coen

FIFTH GRADE

SECOND HONORS:

Rowan Mellott, Malachi Greathouse, Colten Florence, Derrick Panepucci, Oiver Muhly, Jacob Gilfert, Brittany Beckwith, Samantha Jarrett, Brennen Rice, Teygan Powell, Blake Marchlenski, Niko Jacob, Julian Colebank, Trent Wakulchik, Levi Shunk, Laura Griffith, Kolton Ferguson, Masin Samaniego, Katie Brocklehurst, Mackenzie Jackson, Kylie Turner, Elewyn Mack, Alexandra Prettyman, Genesis Lantz. Gavyn Hope, Jesse Baker

COMMENTS