Sign In | Create an Account | Welcome, . My Account | Logout | Subscribe | Submit News | Home RSS
 
 
 

All Eastern District Football Teams Announced

November 12, 2012
Times Leader

COLUMBUS, Ohio (AP) - The 2012 Associated Press Ohio Eastern All-District football teams based on the recommendations of a media panel (Note: no Division I teams in district):

DIVISION II

First Team

OFFENSE: Quarterbacks - Nathan Strock, Dresden Tri-Valley, 6-4, 190, sr.; Thomas Wibbeler, Zanesville, 5-11, 170, jr.; Caleb Beans, New Philadelphia, 6-3, 195, jr. Back - Jamal Johnson, New Philadelphia, 5-6, 160. jr. Ends - Hunter Joseph, New Philadelphia, 6-0, 175, sr.; Trevor Krouskoupf, Dresden Tri-Valley, 6-2, 185, sr.; J.T. McFarland, Zanesville, 5-11, 170, jr.; Matty Lynn, Zanesville, 6-0, 170, sr. Linemen - Hunter May, New Philadelphia, 6-3, 245, sr.; Collin Prouty, Dresden Tri-Valley, 6-4, 280, jr.; Will Weir, Zanesville, 6-0, 265, sr.; Gray Moody, New Philadelphia, 6-1, 240, sr.; Sam Shook, New Philadelphia, 6-2, 220, jr.; Austin Kimble, Zanesville, 6-3, 270, jr. Kicker - Kris Michael, Dresden Tri-Valley, 5-9, 160, sr.

DEFENSE: Linemen - Kyle Huth, New Philadelphia, 6-1, 270, sr.; Jeff Virden, New Philadelphia, 6-1, 240, soph.; Tyler Edwards-Frick, Dresden Tri-Valley, 6-4, 265, sr.; Daniel Sensabaugh, Dresden Tri-Valley, 6-1, 230, sr.; David Johnson, Zanesville, 5-8, 175, jr. Linebackers - Austin Jones, Dresden Tri-Valley, 5-10, 208, sr.; Justin Ward, New Philadelphia, 5-10, 205, sr.; Dakota Hill, New Philadelphia. 5-10, 205 sr.; Seth Brock, Dresden Tri-Valley, 6-1, 182, sr.; Tristan Rock, Zanesville, 6-0, 200, jr.; K.J. Grimmett, Zanesville, 5-10, 195, sr. Backs - Jamal Gladden, Zanesville, 5-11, 175, jr.; Dar Sanford, Zanesville, 5-11, 165, jr.; Jesse Kandel, New Philadelphia, 5-7, 160, sr.; Logan Keib, New Philadelphia, 5-11, 170, soph.

Offensive players of the year: Jamal Johnson, New Philadelphia; Nathan Strock, Dresden Tri-Valley.

Defensive player of the year: Austin Jones, Dresden Tri-Valley.

Coach of the year: Justin Buttermore, Dresden Tri-Valley.

Special Mention

Mark Barrow, New Philadelphia; Mark Castillo, New Philadelphia; Cory Rieger, New Philadelphia; Andy Perkins, New Philadelphia; Kyle McCandless, Zanesville; Devin Moran, Dresden Tri-Valley; Adam Reiss, Dresden Tri-Valley.

Division III

First Team

OFFENSE: Quarterbacks - Mason Mamarella, Dover, 5-11, 165, sr.; Alex Young, Wintersville Indian Creek, 6-4, 210, sr. Backs - Layne Perone, Millersburg West Holmes, 6-0, 205, jr.; Dillon Sunnafrank, Cambridge, 6-0, 195, sr.; Jordan Hayes, Zanesville Maysville, 5-11, 195, jr.; Dashon Redman, Steubenville, 5-11, 215, sr.; Blake Atkins, New Concord John Glenn, 5-10, 165, jr. Ends - Cory Contini, Dover, 5-10, 160, soph.; Trey Wallick, Dover, 5-11, 170, sr.; Tyler Peterson, Uhrichsville Claymont, 5-11, 195, sr.; Ivan Gadson, Cambridge, 5-6, 135, jr.; Brock Macaulay, Millersburg West Holmes, 6-6, 240, sr. Linemen - Steven Ericksen, Carrollton, 6-4, 275, sr.; Brandon Brown, Cambridge, 6-5, 240, sr.; Levi Flesher, Wintersville Indian Creek, 6-2, 240, sr.; Joe Kelly, Zanesville Maysville, 5-10, 231, sr.; Luke McCourt, Steubenville, 5-10, 235, sr.; Mason Casto, Dover, 6-3, 275, sr.; Tyler Singleton, Millersburg West Holmes, 6-0, 270, sr. Kicker - Eric Fox, Cambridge, 5-11, 170, jr.

DEFENSE: Linemen - Demetrius Farmer, Dover, 6-2, 265, sr.; Gabe Snyder, Millersburg West Holmes, 6-5, 210, sr.; Brandon Bush, Zanesville Maysville, 6-1, 155, sr.; Ayden Howell, Cambridge, 6-1, 210, jr.; Kaleb Verhovec, Uhrichsville Claymont, 5-7, 165, jr.; Montel McClelland, Wintersville Indian Creek, 6-4, 240, sr.; Chase Hambel, Philo, 6-2, 205, jr. Linebackers - Keaton Leppla, Millersburg West Holmes, 5-11, 215, sr.; Trevor Hardesty, Cambridge, 5-11, 200, jr.; Mitch Soles, Minerva, 6-0, 190, sr.; Aaron Sergent, Dover, 6-0, 180 sr.; Dylan Evans, Zanesville Maysville, 5-9, 162, sr.; Shane Winland, Wintersville Indian Creek, 6-3, 235, sr.; Jordan Halasi, New Concord John Glenn, 6-1, 180, sr. Backs - Josh Short, Dover, 5-10, 175 sr.; JD Demkowicz, Cambridge, 5-9, 155, sr.; Josh Knight, Warsaw River View, 6-2, 180, sr.; Brady Arnold, Millersburg West Holmes, 5-10, 160, jr. Punter - Nathan Delozier, Philo, 5-8, 145, jr.

Offensive player of the year: Mason Mamarella, Dover.

Defensive player of the year: Demetrius Farmer, Dover.

Coach of the year: Craig Clarke, Zanesville Maysville.

Second Team

OFFENSE: Quarterbacks - Jake Riley, Minerva, 6-3, 210, sr.; Zak Sheridan, Philo, 5-8, 140, jr.; Caleb Tingle, Cambridge, 5-9, 165, soph. Backs - Stefan Yoho, East Liverpool, 5-8, 170, sr.; Logan Woods, Wintersville Indian Creek, 6-2, 195, sr.; Garrett Mackey, Millersbug West Holmes, 5-10, 200, sr.; C.J. Harris, Zanesville Maysville, 6-0, 195, jr.; Kaleb Wiseman, Philo, 5-9, 180, sr.; Justin Head, McConnelsville Morgan, 6-0, 240, jr.

Ends - Brant Raber, Dover, 5-8, 165, sr.; Matt Petrella, Steubenville, 6-2, 200, sr.; Frank Kamerec, Wintersville Indian Creek, 6-4, 190, sr.; Blake Albaugh, Uhrichsville Claymont, 5-9, 160, sr.; Justin Wilson, Zanesville Maysville, 6-2, 180, sr.; Taylor Wise, Uhrichsville Claymont, 6-5, 175, sr.

Linemen - Gage Snider, New Concord John Glenn, 6-3, 205 sr.; Cody Huffman, Cambridge, 6-3, 285, sr.; Joey Nation, Steubenville, 6-5, 285, sr.; Brady Foust, Dover, 6-4, 250, jr.; Colt Crall, Uhrichsville Claymont, 6-0, 195, jr.; Dakota Maple, Carrollton, 6-3, 285, sr.; Choya Gill, Philo, 6-1, 298, jr. Kicker - Ross Matthews, New Concord John Glenn, 5-10, 150, jr.; Felipe Bravo, Dover, 5-9, 165, sr.

DEFENSE: Linemen - Manard Reed, Steubenville, 6-0, 225, sr.; Logan Helmick, Cambridge, 6-4, 215, jr.; Brian Doane, New Concord John Glenn, 6-0, 210, sr.; Monty McClelland, Wintersville Indiann Creek, 6-3, 220, sr.; Nate Smith, Warsaw River View, 6-0, 175, jr.; Mason Butler, Minerva, 6-3, 285, jr. Linebackers - Clifford Clark, Cambridge, 6-3, 205, jr.; Tyler McComas, East Liverpool, 5-9, 172, sr.; Dan Lattanzio, Lisbon Beaver, 6-1, 195, sr.; Cody Stragan, Carrollton, 5-8, 165, sr.; Mick Fishel, Dover, 6-0, 170, jr.; Teshawn Luke, Steubenville, 6-4, 210, sr.; Brian Zeroski, Rayland Buckeye Local, 5-10, 180, sr. Backs - Phillip Beohm, Lisbon Beaver, 5-11, 190, sr.; Payton Newlun, East Liverpool, 6-0, 161, sr.; Jonathan Fell, Dover 6-1, 175 sr.; Shane Duncan, Rayland Buckeye Local, 5-11, 165, sr. Punter - Luke Smith, Steubenville, 5-10, 220, sr.

Special Mention

Grant Hall, New Concord John Glenn; Luke Larson, New Concord John Glenn; Ryan Patterson, New Concord John Glenn; Matt Tom, New Concord John Glenn; Blake Roar, Wintersville Indian Creek; Tyler Sharpe, Wintersville Indian Creek; Jake Mamula, Wintersville Indian Creek; Jordan Ueltschy, Uhrichsville Claymont; Ty Kelly, Uhrichsville Claymont; Eli Chambers, Zanesville Maysville; Mason Deaver, Zanesville Maysville; Austin Knowlden, Zanesville Maysville; Clay Holsclaw, Warsaw River View; Dillon Shepler, Warsaw River View; Dylan Watters, Warsaw River View; Jon Barker, Warsaw River View; Corey Stinson, Steubenville; Torrie Carter, Steubenville.; Tajuan Lawson, Steubenville.; Ryan Wood, Steubenville; Charlie Keenan, Steubenville; Elijah Talk, Philo; Ross Barker, Philo; Josh Cercone, Dover; Johnny D'Egidio, Dover; Ala Morris, Dover; Jason Clinker, Dover; Luke Filippi, Dover; Josh Short, Dover; Justin Osbourne, Lisbon Beaver; Tyler Triplett, Warsaw River View; Brandon Adams, Warsaw River View; Austin Bentley, Carrollton; Dakota Westfall, McConnelsville Morgan.

Division IV

First Team

OFFENSE: Quarterbacks - Matt Kinnick, St. Clairsville, 6-1, 180, sr.; Rashaen Mitchell, Cadiz Harrison Central, 6-5, 190, sr. Backs - Maurtice Hython, Cadiz Harrison Central, 5-8, 205, sr.; Jaylon Brown, St. Clairsville, 5-8, 155, jr.; Jake Davis, Gnadenhutten Indian Valley, 5-9, 210, soph. Ends - Dan Monteroso, St. Clairsville, 6-3, 180, sr.; Christian Kirkman, Byesville Meadowbrook, 6-1, 165, sr. Linemen - Cole Stephen, St. Clairsville, 6-1, 200, sr.; Zac Coole, Martins Ferry, 5-11, 228 sr.; Logan Ridgway, Gnadenhutten Indian Valley, 5-11, 280, sr.; Rhett Kuryn, Cadiz Harrison Central, 5-11, 230, sr.; Tom Parker, St. Clairsville, 6-2, 230, sr. Kicker - Zach Musilli, St. Clairsville, 5-7, 125, jr.

DEFENSE: Linemen - Troy Blair, Byesville Meadowbrook, 6-1, 250, sr.; Tyler Rose, Cadiz Harrison Central, 6-3, 205, sr.; Corey Ernest, St. Clairsville, 6-2, 265, sr. Linebackers - Nick Pelegreen, Cadiz Harrison Central, 6-4, 210, sr.; Sam Groff, Magnolia Sandy Valley, 6-1, 195, sr.; Luke Smith, St. Clairsville, 5-10, 180, sr.; Michael Ferns, St. Clairsville, 6-3, 220, jr.; Brandon Fox, Gnadenhutten Indian Valley, 5-9, 195, sr.; Tanner Cognion, Coshocton, 6-2, 200, sr. Backs - Cody Schau, Martins Ferry, 6-3, 170, sr.; Jerrid Marhefka, St. Clairsville, 6-0, 160, sr.; Josh Moore, Cadiz Harrison Central, 5-9, 145, sr.

Offensive player of the year: Dan Monteroso, St. Clairsville.

Defensive player of the year: Nick Pelegreen, Cadiz Harrison Central.

Coach of the year: Brett McLean, St. Clairsville.

Second Team

OFFENSE: Quarterbacks - Nolan Marcus, Richmond Edison, 5-9, 170, jr.; Brady Byers, Gnadehutten Indian Valley, 6-3, 190, jr. Backs - Chris Graziani, Richmond Edison, 5-10, 190, sr.; Saquore Harris, Coshocton, 5-8, 175, sr.; Kyle Stewart, Zoarville Tuscarawas Valley, 6-1, 245, jr.; Clay Lapp, Byesville Meadowbrook, 5-9, 200, jr. Ends - Russ Springer, Richmond Edison, 5-11, 180, sr.; Cody Johnston, Byesville Meadowbrook, 6-1, 160, jr.; Robert Vargo, Martins Ferry, 6-5, 242, jr.; Nate Olmstead, Cadiz Harrison Central, 5-8, 145, jr. Linemen - Justice May, Byesville Meadowbrook, 5-11, 240, jr.; Colton McKivitz, Belmont Union Local, 6-5, 240, soph.; Luke Straub, Martins Ferry, 5-11, 250, jr.; Jake Tolley, Zoarville Tuscarawas Valley, 6-2, 215 sr.; Dylan Glasure, Richmond Edison, 5-10, 255, sr.

DEFENSE: Linemen: Logan Trbovich, Magnolia Sandy Valley, 6-3, 180, jr.;; Cody Tarman, Coshocton, 6-2, 230, soph.; Jarrod Ousley, Zoarville Tuscarawas Valley, 6-2, 190, sr. Linebackers - Brennen Barbee, Zoarsville Tuscarawas Valley, 5-11, 190, sr.; Caleb Fehrman, Byesville Meadowbrook, 5-10, 165, jr.; Eric Skropits, Magnolia Sandy Valley, 5-10, 170, sr.; Logan Ryan, Gnadenhutten Indian Valley, 6-0, 170, jr.; Sean McGee, Martins Ferry, 6-0, 245, sr. Backs - Josh Wallace, Zoarville Tuscarawas Valley, 5-8, 140, sr.; Brian Styles, Martins Ferry, 5-6, 145, jr.

Special Mention

Justin Ayers, Byesville Meadowbrook; Jay Gossett, St. Clairsville; Derek Shunk, St. Clairsville; Joel Giffin, St. Clairsville; Ben Coleman; St. Clairsville; Gavin Porter, Belmont Union Local; Mason Friede, Belmont Union Local; Brandon Winesickle, Belmont Union Local; Tater Blake, Belmont Union Local; Kaleb McDiffit, Belmont Union Local; Jeremy Spoonmore, Cadiz Harrison Central; Josh Legget, Cadiz Harrison Central; Niko Williams, Cadiz Harrison Central; Colton Houston, Cadiz Harrison Central; Nate Maykowski. Cadiz Harrison Central; Nick Bain, Martins Ferry; Cody Beavers, Martins Ferry; Trent Neavin, Martins Ferry; Tyler Strama, Martins Ferry; Marcus Sutton, Martins Ferry; Jonathan Bodkin, Martins Ferry; Jack Fitch, Soph, Martins Ferry; Eric Flowers, jr., Martins Ferry; Kyle Contini, Gnadenhutten Indian Valley; Brandon Anderson, Gnadenhutten Indian Valley; Kyle Palumbo, Zoarsville Tuscarawas Valley; Jordan Felgenhauer, Zoarsville Tuscarawas Valley; Nate Shepler, Magnolia Sandy Valley; Jake Geiger, Magnolia Sandy Valley; Tyler Smith, Magnolia Sandy Valley; Clay Musselman, Zanesville West Muskingum; Grant Pumphrey, Zanesville West Muskingum.

Division V

First Team

OFFENSE: Quarterbacks - Spencer Badia, Bellaire 5-8, 165, jr.; Chandler Lang, Beverly Fort Frye, 5-10, 160, jr.; Tyler Walter, Sugarcreek Garaway, 6-0, 180, sr. Backs - Colton Pritchard, Barnesville, 5-9, 155, sr.; Spencer Lang, Beverly Fort Frye, 5-10, 155, sr.; Garrett Bethel, West Lafayette Ridgewood, 5-8, 169, jr. Ends - Chandler Shryock, Newcomerstown, 6-2, 177, sr.; Nick Patrone, Bellaire, 5-8, 150, jr.; Winston Mullet, Sugarcreek Garaway, 5-11, 160, sr.; Tyser Shilling, Beverly Fort Frye, 6-1, 178, sr.; CJ Beaver, Old Washington Buckeye Trail, 5-9, 145, sr. Linemen - Josh Guiler, Woodsfield Monroe Central, 6-0, 200, sr.; Wyatt Back, Bellaire, 5-10, 235, jr.; Ian Wildes, Old Washington Buckeye Trail, 5-10, 250, sr.; Brady Gump, Sugarcreek Garaway, 5-10, 230, sr.; Chris Davidson, West Lafayette Ridgewood, 6-4, 245, sr. Kicker - Dalton Conroy, Bellaire, 6-0, 240, sr.

DEFENSE: Linemen - Jason Garlando, Newcomerstown, 5-9, 157, jr.; Logan Wilson, Sugarcreek Garaway, 6-2, 185, jr.; Brandon Burkhart, Barnesville, 6-1, 180, sr.; Camden Hill, Woodsfield Monroe Central, 5-9, 195, sr. Linebackers - Kellan Mutschelknaus, Sugarcreek Garaway, 6-0, 185, sr.; Nick Maffe, Bellaire, 5-11, 167, sr.; Mitchell Meeks, Newcomerstown, 6-1, 191, sr.; Tyler Nealey, Old Washington Buckeye Trail, 5-9, 200, sr.; Kenny Hess, Bellaire, 5-10, 160, jr. Backs - Cody Mullett, Sugarcreek Garaway, 5-8, 150, sr.; Dillion McPhearson, West Lafayette Ridgewood, 6-0, 152, sr.; Korey Lafferre, Woodsfield Monroe Central, 5-9, 165, sr.

Offensive player of the year: Tyler Walter, Sugarcreek Garaway.

Defensive player of the year: Kellan Mutschelknaus, Sugarcreek Garaway,

Coach of the year: Jose Davis, Bellaire.

Second Team

OFFENSE: Quarterbacks - Austin Zufelt, Newcomerstown, 6-1, 155, soph.; Morgan Dougherty, Old Washington Buckeye Trail, 6-0, 170, jr. Backs - Jibril Dansby, Newcomerstown, 5-9, 188, soph.; Max Alsbach, Beverly Fort Frye, 5-11, 170, sr. Ends - Quinton Crosby, Bellaire, 5-10, 145, sr.; Hunter Westlake, Bellaire, 6-1, 165, soph.; Justin Massey, Beverly Fort Frye, 5-11, 152, sr.; Duane Troyer, Sugarcreek Garaway, 6-0, 160, sr.; Matt Ridenour, Sugarcreek Garaway, 6-2, 180 sr. Linemen - Dylan Bowman, Beverly Fort Frye, 5-9, 196, sr.; Cory Cutlip, Old Washington Buckeye Trail, 6-1, 265, jr.; Drew Layton, Beverly Fort Frye, 5-8, 240, jr.; Michael Keim, Sugarcreek Garaway, 5-10, 215, sr.; Coy Johns, Newcomerstown, 6-2, 253, sr.

DEFENSE: Linemen - Jordan Wharff, Newcomerstown, 6-2, 196, sr.; Luke Yates, Beverly Fort Frye, 6-0, 171, soph.; Codey Kimble, Old Washington Buckeye Trail, 5-8, 190, jr.; C.J. Grove, West Lafayette Ridgewood, 6-4, 191, sr. Linebackers - Cody Hall, Newcomerstown, 5-8, 158, jr.; Jeremy Shamel, West Lafayette Ridgewood, 5-8, 190, sr.; Mike Jones, Woodsfield Monroe Central, 5-10, 165, jr.; Clay Honigford, Sugarcreek Garaway, 6-2, 185, soph.; David Brown, Barnesville, 5-10, 235, jr. Backs - Danny Neuhart, Sarahsville Shenandoah, 5-7, 155, sr.

Special Mention

Kyle Pritchard, Newcomerstown; Blake Rossiter, Sarahsville Shenandoah; Ryan Callarik, Bellaire; Logan Koshenka, Bellaire; Abhay Horvath, Bellaire; Seth McPeek, Old Washington Buckeye Trail; Tyler Wittekind, Beverly Fort Frye; Garrett Hall, Beverly Fort Frye; Branden Close, Beverly Fort Frye; Hunter Yoder, Sugarcreek Garaway; Austi Yackey, Sugarcreek Garaway; Colt Kiser, Sugarcreek Garaway; Alex Croston, West Lafayette Ridgewood; Ryan Lowe, West Lafayette Ridgewood;

Division VI

First Team

OFFENSE: Quarterbacks - Michael Lawless, New Philadelphia Tuscarawas Central, 6-3, 220, sr.; Teryn Jarrett, Beallsville, 6-3, 175, sr.; Brenton Colabella, Steubenville Cath. Central, 6-3, 205, jr. Backs - Nick Asturi, Hannibal River 5-9, 198, sr.; Cobin Plessinger, Malvern, 5-11, 175, jr.; Luke Lloyd, Zanesville Bishop Rosecrans, 5-9, 175, sr. Ends - Cade Cummings, New Philadelphia Tuscarawas Central, 6-1, 180, soph.; Zach Herrington, Steubenville Cath. Central, 6-5, 195, sr.; Kam Brown, Hannibal River, 6-0, 150 sr.; Cody Hudson, Shadyside, 6-2, 180, sr.; Max Kapron, Malvern, 6-5, 195, sr. Linemen - Brian Magorien, Caldwell, 6-4, 270, jr.; Brian Merritt, Malvern, 6-2, 270, sr.; David Cline, Zanesville Bishop Rosecrans, 6-4, 260, sr.; Cory Banco, Shadyside, 6-2, 250, jr.; Evan Eggleston, Hannibal River, 6-4, 220, sr. Kicker - Colton Wright, Hannibal River, 6-0, 144, soph.

DEFENSE: Linemen: Josh Holmes, Malvern, 5-11, 200, sr.; Gage Miller, New Philadelphia Tuscarawas Central, 6-2, 245, sr.; Dalton Sechrest, Beallsville, 6-1, 265, jr.; Scott Hammond, Shadyside, 6-0, 170, soph.; Tyler Swackhammer, Zanesville Bishop Rosecrans, 6-3, 220, sr. Linebackers - Alex Lawless, New Philadelphia Tuscarawas Central, 6-1, 200, sr.; Kale Rayner, Caldwell, 5-9, 190, sr.; D.J. Shoemaker, Bellaire St. John's, 6-2, 210, sr.; Adam Brandon, Strasburg-Franklin, 6-1, 225 sr.; Chase Lanning, Zanesville Bishop Rosecrans, 5-11, 205 sr.; Jonathan Stewart, Hannibal River, 5-10, 170, sr. Backs - Chase Kinemond, Shadyside, 6-1, 175, sr.; Taylor Bowdish, Bowerston Conotton Valley, 5-11, 170, sr.; Joey Chadwick, Toronto, 6-2, 195, sr.; Ryan Fletcher, Steubenville Cath. Central, 6-0, 190, jr.; Cameron Roberts, Zanesville Bishop Rosecrans, 6-1, 160, soph.

Offensive player of the year: Michael Lawless, New Philadelphia Tuscarawas Central Cath..

Defensive player of the year: Chase Kinemond, Shadyside.

Coaches of the year: Mark Holenka, Shadyside; Dave Tucci, Malvern.

Second Team

OFFENSE: Quarterbacks - Cody Caldwell, Hannibal River, 6-2, 180, sr.; Trey Tucci, Malvern, 6-2, 190, jr.; Adrick Cronin, Zanesville Bishop Rosecrans, 6-1, 165 soph. Backs - Dallas Fields, Bridgeport, 5-8, 175, sr.; Caleb Van Meter, Caldwell, 5-7, 175, sr.; Doug Maslowski, Steubenville Cath. Central, 6-1, 205, sr. Ends - Brandon Bailey, Bowerston Conotton Valley, 6-6, 240, sr.; Michael Teater, New Philadelphia Tuscarawas Central, 5-10, 150, soph.; Eddie Salaszar, New Matamoras Frontier, 5-5, 145, sr.; Ricky Tubaugh, Beallsville, 5-11, 190, sr.; Alex Francis, Bellaire St. John's, 6-0, 170, sr. Linemen - Tom Addy, Strasburg-Franklin , 6-1, 215, jr.; John Champer, Malvern, 6-2, 200, sr.; Gerald Addleman, New Philadelphia Tuscarawas Central, 6-0, 230, sr.; Kyle Groves, Beallsville, 6-1, 200 sr. Kicker - Dario Paolina, Bellaire St. John's, 5-9, 160, jr.

DEFENSE: Linemen - Michael Pruni, New Philadelphia Tuscarawas Central, 6-2, 290, jr.; Jake Haynes, Toronto, sr. 5-11, 220, sr.; Evan Hensel, Strasburg-Franklin, 5-10, 180 jr.; Eric Howell, Shadyside, 6-1, 185, soph.; Eddie Zinn-Turner, Malvern, 6-2, 230, soph. Linebackers - Derick Lawrence, Toronto, 6-0, 190, jr.; Jacob Hoover, Bowerston Conotton Valley, 5-11, 185, jr.; Alex Quinn, Shadyside, 6-0, 170, sr.; Austin Dorris, Shadyside, 6-5, 205, soph.; Aleks Porreca, Steubenville Cath. Central, 5-9, 180, jr.; Brady Weber, Malvern, 6-2, 225, sr.; Kevan Zapolnik, Steubenville Cath. Central, 5-11, 195, sr. Backs - Patrick Britton, Bridgeport, 5-9, 150, soph.; Carson Haney, New Philadelphia Tuscarawas Central, 5-9, 160, jr.; Marcus Johnson, Malvern, 5-7, 175, sr.; Ian Baker, Shadyside, 5-8, 165, sr.; Tommy Rodriquez, Bowerston Conotton Valley, 6-2, 185, sr.; Ben Baldwin, Zanesville Bishop Rosecrans, 5-9, 140 sr.

Special Mention

Khalil Jones, Steubenville Cath. Central; Jake McCann, Steubenville Cath. Central; Jared Howell, New Matamoras Frontier; Kris Comstock, New Matamoras Frontier; Jared Irvin, New Matamoras Frontier; Cole Farley, New Matamoras Frontier; Devon Hennessey, Bellaire St. John's; Bruce Sefert, Beallsville; D.J. Lucas, Beallsville; Gage Steele, Beallsville; Ouar-Javious Williams, Bridgeport; Bailey Siever, Bridgeport; Zach Meadows, Shadyside; Brooks Ramsey, Shadyside; Chris Littell, Shadyside; Brendan Krock, Shadyside; J.D. Dotson, Hannibal River; Brett Rosen, Hannibal River; Bryce Cross, Hannibal River; Colton Cottis, Bowerston Conotton Valley, Keith Riley, Bowerston Conotton Valley; Alex Chilton, Bowerston Conotton Valley; Marek Walczak, Strasburg-Franklin; Darren Wartluft, Malvern; Mitch Haasz, Malvern; Nick Mohr, Malvern; Thomas Thacker, Zanesville Bishop Rosecrans; Jordan Jefferson, New Matamoras Frontier; Taylor Merckle, New Matamoras Frontier; Blaze Glenn, Toronto; Chez Glenn, Toronto; Kyle White, Toronto; Jordan Sapp, Hannibal River; Kyle Laukert, Steubenville Cath. Central; Keaton Carrothers, Bowerston Conotton Valley; Logan Myers, New Philadelphia Tuscarawas Central.

 
 

 

I am looking for:
in:
News, Blogs & Events Web