Prep Track Results

(at Barnesville H.S.)

Girls

Union Local 68, Barnesville 64

100M – Glenn (UL), 15.0; 200M – Glenn (UL), 31.0; 400M – Swallie (B), 69.9; 800M – Swallie (UL), 2:54.9; 1600M – Bateman (UL), 6:31.1; 3200M – Not Contested; 100M HH – Gatten (UL), 19.9; 300M LH – Gatten (UL), 50.7; 4×100 – Union Local, 55.6; 4×200 – Union Local, 2:00.2; 4×400 – Barnesville, 5:07.8; 4×800 – Union Local, 12:18; Shuttles – Barnesville, 1:22.0; High Jump – Tomas (B), 4-2; Pole Vault – Russell (UL), 8-0; Long Jump – Clouse (B), 13-1; Shot Put – Markovich (B), 31-7; Discus – Markovich (B), 96-3.

Boys

Barnesville 97, Union Local 32

100M – Bunfill (B), 12.5; 200M – Hart (B), 25.3; 400M – Moore (B), 56.3; 800M – Hayes (UL), 2:11.6; 1600M – Moore (B), 4:55.3; 3200M – Not Contested; 110M HH – Hart (B), 16.8; 300M IH – Hart (B), 45.2; 4×100 – Union Local, 47.8; 4×200 – Barnesville, 1:42.6; 4×400 – Barnesville, 4:03.0; 4×800 – Barnesville, 9:51.0; Shuttles – Barnesville, 1:11.7; High Jump – Beck (UL), 5-10; Pole Vault – Kemp (UL), 12-6; Long Jump – Bunfill (B), 17-2 1/2; Shot Put – Fijalkowski (UL), 38-6; Discus – Castello (B), 118-4.

(at Bellaire’s Nelson Field)

Girls

Scores: Bellaire, 84; Harrison Central, 65; Bridgeport, 63; Hundred, 17

100M – Massey (Bpt), 13.41; 200M – Massey (Bpt), 27.36; 400M – T. Stoner (Bell), 68.11; 800M – Hood (HC), 3:14.83; 1600M – Beckett (Bell), 5:57.14; 3200M – Klempa (Bell), 14:38.78; 100M HH – Eden (Bell), 17.91; 300M LH – Flowers (Bpt), 54.21; 4×100 – Bridgeport, 56.07; 4×200 – Harrison Central, 2:01.88; 4×400 – Bellaire, 4:46.46; 4×800 – Bellaire, 11:23.18; Shuttles – Bellaire, 1:17.57; High Jump – Doty (HC), 4-4; Pole Vault – Cordy (Bell), 8-0; Long Jump – Massey (Bpt), 15-9; Shot Put – Cater (HC), 28-6; Discus – D. Massey (Bpt), 78-6.

Boys

Scores: Harrison Central, 109; Bellaire, 101; Hundred, 27; Bridgeport, 21.

100M – Stenson (HC), 11.97; 200M – Stenson (HC), 24.54; 400M – Yoho (HC), 54.34; 800M – Henry (HC), 2:25.13; 1600M – Ferrell (HC), 5:17.29; 3200M – Holmes (Bell), 12:15.75; 110M HH – Keyser (Bell), 16.82; 300M IH – Nelson (Bell), 46.20; 4×100 – Harrison Central, 47.80; 4×200 – Harrison Central, 1:39.42; 4×400 – Harrison Central, 3:59.50; 4×800 – Harrison Central, 9:10.30; Shuttles – Bellaire, 67.25; High Jump – Kimbro (Bell), 5-4; Pole Vault – Marling (Bell), 9-6; Long Jump – Hess (Bell), 18-8; Shot Put – LaRoche (Bell), 48-5; Discus – Armstrong (H), 101-2.

OHIO VALLEY TRACK LEAGUE

(at Fleming Field)

Girls

Bridgeport 66, Beallsville 31

100M – Butler (Bpt), 14.0; 200M – Massey (Bpt), 27.2; 400M – Massey (Bpt), 71.3; 800M – Gellner (Bpt), 3:00.7; 1600M – Neiswonger (B), 6:33.2; 3200M – Not Contested; 100M HH – Flowers (Bpt), 17.7; 300M LH – Neiswonger (B), 59.0; 4×100 – Bridgeport, 57.2; 4×200 – Bridgeport, 2:10.1; 4×400 – Bridgeport, 4:56.1; 4×800 – Not Contested; Shuttles – Not Contested; High Jump – Not Contested; Long Jump – Massey (Bpt), 16-9; Pole Vault – Not Contested; Shot Put – Campbell (B), 25-3; Discus – Thornberry (B), 75-1.

Linsly 67, Toronto 40

100M – Wayt (T), 13.9; 200M – Wayt (T), 29.2; 400M – Knight (L), 1:12.0; 800M – Scarpone (L), 2:52.4; 1600M – Kim (L), 7:05.2; 3200M – Not Contested; 100M HH – Knight (L), 17.2; 300M LH – Vehola (L), 58.5; 4×100 – Linsly, 58.8; 4×200 – Linsly, 2:10.0; 4×400 – Not Contested; 4×800 – Not Contested; Shuttles – Not Contested; High Jump – Price (T), 4-8; Pole Vault – Not Contested; Long Jump – Price (T), 14-5; Shot Put – Conlon (T), 32-0 1/2; Discus – Conlon (T), 85-7.

Monroe Central 93, Shadyside 29

100M – Digity (MC), 13.8; 200M – Kinemond (S), 30.0; 400M – Coggins (S), 69.8; 800M – Ball (MC), 2:43.1; 1600M – Ball (MC), 6:10.4; 3200M – LaFollette (MC), 16:20; 100M HH – Digity (MC), 17.3; 300M LH – Dalrymple (MC), 62.2; 4×100 – Monroe Central, 61.7; 4×200 – Not Contested; 4×400 – Monroe Central, 4:42.1; 4×800 – Linsly, 10:03.0; Shuttles – Monroe Central, 1:27.5; High Jump – Dalrymple (MC), 3-10; Pole Vault – Kinemond (S), 7-6; Long Jump – Digity (MC), 15-3; Shot Put – Dick (MC), 34-1 1/2; Discus – Dalrymple (MC), 79-0.

Boys

Bridgeport 87, Beallsville 18

100M – Harris (Bpt), 12.5; 200M – McAtee (Bpt), 23.9; 400M – Doiztua (Bpt), 66.1; 800M – Christakis (Bpt), 2:34.5; 1600M – Horn (Bpt), 5:53.0; 3200M – Christakis (Bpt), 13:59.9; 110M HH – Riley (B), 25.1; 300M IH – Lindsey (Bpt), 51.9; 4×100 – Bridgeport, 49.4; 4×200 – Bridgeport, 1:46.1; 4×400 – Not Contested; 4×800 – Bridgeport, 11:11.0; Shuttles – Not Contested; High Jump – Not Contested; Pole Vault – Not Contested; Long Jump – Blockton (B), 15-7; Shot Put – Sewell (Bpt), 30-0; Discus – Wells (Bpt), 80-6.

Linsly 89, Toronto, 28

100M – Chima (L), 11.6; 200M – Chima (L), 24.0; 400M – Simms (L), 57.6; 800M – Weiss (L), 2:25.0; 1600M – Roush (T), 5:32.8; 3200M – Kelly (L), 12:22.5; 110M HH – Chima (L), 17.0; 300M IH – Not Contested; 4×100 – Linsly, 47.7; 4×200 – Linsly, 1:37.1; 4×400 – Linsly, 4:02.2; 4×800 – Linsly, 9:46.3; Shuttles – Not Contested; High Jump – West (L), 5-4; Pole Vault – Not Contested; Long Jump – Simms (L), 17-11; Shot Put – Dodd (L), 42-2; Discus – Chuckwo (L), 109-5.

Shadyside 83, Monroe Central 24

100M – Howell (S), 11.7; 200M – Craig (MC), 24.1; 400M -Howell (S), 54.7; 800 – Fahey (S), 2:33.6; 1600M – Edgington (MC), 5:51.5; 3200M – Fahey (S), 13:05.2; 110M HH – Not Contested; 300M IH – Merryman (S), 55.5; 4×100 – Not Contested; 4×200 – Shadyside, 1:42.5; 4×400 – Shadyside, 4:02.4; 4×800 – Shadyside, 10:03.0; Shuttles – Shadyside, 1:06.2; High Jump – Not Contested; Pole Vault – Krupa (S), 11-0; Long Jump – Cline (S), 17-3; Shot Put – Campbell (S), 39-10; Discus – DeFelice (S), 112-2.

Prep Track Results

Jefferson County Relays

at Harding Track and Field Complex

Girls

Catholic Central 153; Steubenville 137; Edison 78; Indian Creek 66; Toronto 21; Buckeye Local 16.

100: Martin, IC, 14.3; Smith, IC, 14.3; Sanders, S, 14.3; Rice, S, 14.7; Wayt, T, 14.7; Bube, E, 14.8.

200: Sanders, S, 30.1; Kakascik, CC, 30.7; Rice, S, 30.7; Rigaud, CC, 31.5; Merritt, BL, 32.8; Bube, E, 33.3.

400: Kakascik, CC, 1:10.2; Bednar, CC, 1:12.8; Newburn, S, 1:14.4; Carothers, BL, 1:16.3; Agresta, IC, 1:19.53; Brooks, E, 1:20.9.

800: McCallister, S, 2:47.8; Marrow, CC, 2:57.8; Matta, E, 3:05.6; Koniski, E, 3:12.8; Mastroianni, CC, 3:15.3; Barrett, T, 3:47.5.

1600: Marrow, CC, 6:35.9; Mastroianni, CC, 6:39.4; Masloski, S, 6:41.1; Koniski, E, 7:03.1.

3200: Hunt, CC, 14:16.7; Masloski, S, 15:52.6; Kissinger, CC, 16:00.4; Tipton, IC, 17:11.7.

100 hurdles: Watts, S, 16.6; Rigaud, CC, 16.7; McClung, S, 18.5; Brooks, E, 19.0; Cline, E, 19.6; Starkey, IC, 21.8.

300 hurdles: Borsch, E, 53.9; Drabick, E, 55.9; Pernick, S, 58.5.

4×100: Steubenville 56.4; Indian Creek 57.5; Edison 58.2; Catholic Central 1:01.7.

4×200: Steubenville 1:57.3; Catholic Central 2:00.5; Indian Creek 2:01.5; Buckeye Local 2:03.6.

4×400: Catholic Central 4:52.8; Steubenville 5:02.5; Edison 5:11.9; Indian Creek 5:37.5.

4×800: Catholic Central 12:20.85.

Shuttles: Steubenville 1:18.77; Catholic Central 1:24.4.

High jump: Vosteen, CC, 4-10; Drabick, E, 4-4; Price, T, 4-4; Bly, IC, 4-2; Wood, CC, 4-2; Koniski, E, 4-0.

Long jump: Watts, S, 14-8.5; Long, E, 13-1.5; BEdnar, CC, 12-5; Matta, E, 11-0; Whitaker, IC, 10-10; Deffenbaugh, S, 8-5.

Shot put: Pahl, T, 31-10; Shimko, IC 31-6; Engle, CC, 28-3; Scott, E, 26-11; Smallwood, S, 25-11; Yetts, S, 25-3.

Discus: Shimko, IC, 117-4.5; Yetts, S, 86-6; Engle, CC, 85-7; Barnhart, BL, 75-10; Kourim-Thorn, BL, 71-3.5; Scott, E, 70-8.5.

Boys

Steubenville 170.5; Catholic Central 123; Buckeye Local 69; Indian Creek 68; Toronto 42.5; Edison 31.

100: Tustin, BL, 12.0; Ross, T, 12.0, Gallaher, CC, 12-3; Kelley, S, 12.3; Morrow, BL, 12.7; Kelly, S, 12.8; Dayton, T, 12.8.

200: Lavender, S, 24.2; Elder, S, 24.9; Fabian, CC, 26.3; Smith, BL, 26.8; Gallaher, CC, 28.0; Sokolowski, BL, 28.2.

400: Lavender, S, 54.9; Dombroski, CC, 58.5; Kelly, S, 58.9; Kilonsky, CC, 59.8; Smith, BL, 1:01.2; Ferrell, E, 1:02.3.

800: Lewis, IC, 2:13.1; Sanford, CC, 2:14.4; Lee, CC, 2:18.0; Roush, R, 2:42.7; Kniszek, IC, 2:46.2; Clutter, E, 2:51.0.

1600: Lewton, BL, 5:02.2; Lewis, IC, 5:09.8; Bolster, CC, 5:14.1; Schlich, CC, 5:15.2; Weaver, IC, 5:42.5; Kuntupis, E, 5:47.7.

3200: Gaydosh, IC, 11:39.1; Hunt, CC, 11:41.0; Schlich, CC, 11:45.8; Lewton, BL, 12:02.5; Vaughn, IC, 12:31.1; Clutter, E, 13:53.9.

110 hurdles: Anyabwile, S, 16.1; Nodianos, S, 16.1; Emily, IC, 20.1; Springer, E, 21.5; Donley, IC, 25.0.

300 hurdles: Anyabwile, S, 42.7; Diaz, S, 45.0; Callarik, BL, 51.8; Emily, IC, 52.6; Myers, BL, 53.0; Springer, E, 54.19.

4×100: Steubenville 48.7; Catholic Central 49.1; Toronto 50.0; Buckeye Local 50.5; Indian Creek 54.9; Edison 55.84.

4×200: Steubenville 1:41.3; Catholic Central 1:42.4; Toronto 1:48.0; Buckeye Local 1:48.5; Indian Creek 1:51.0; Edison 1:52.2.

4×400: Steubenville 3:52.6; Catholic Central 3:59.5; Indian Creek 4:26.4; Edison 4:30.1; Toronto 4:49.9.

4×800: Catholic Central 9:29.8; Toronto 10:18.0; Edison 10:29.5; Indian Creek 10:47.9.

Shuttles: Steubenville 1:07.9; Indian Creek 1:28.45.

High jump: Nodianos, S, 5-8; Dombroski, CC, 5-8; Elder, S, 5-6; Jordan, T, 5-2.

Long jump: Gamble, S, 18-9; Elder, CC, 17-9; Lee, CC, 15-11.5; West, T, 15-11; Tysz, CC, 15-11; Sokowloski 15-3.

Shot put: Marrow, BL, 38-8; Goldsmith, S, 38-0; Haught, E, 36-8.5; Evans, S, 36-7; Sabol, CC, 36-1; Evans, 36-7; Jones, BL, 34-11.5

Discus: Goldsmith, S, 122-0; Jones, BL 110-10; Howard, CC, 106-3; Haught, E, 105-6; Haese, E, 98-7; Albertson, S, 95-5.5.

  • ??

Ohio Valley Track League

(at Fleming Field)

Boys

Linsly 88, Shadyside 48

100M – Clark (S), 12.5; 200M – Felton (L), 23.6; 400M – Howell (S), 56.4; 800M – Zelenitz (L), 2:17.2; 1600M – Kelly (L), 5:28.7; 3200M – Fahey (S), 12:36.5; 110M HH – Hurley (L), 15.8; 300M IH – Hurley (L), 44.9; 4×100 – Shadyside, 48.1; 4×200 – Linsly, 1:37.0; 4×400 – Linsly, 3:58.4; 4×800 – Linsly, 9:26.4; Shuttles – Shadyside, 65.5; Pole Vault – Krupa (S), 11-6; High Jump – Taylor (L), 5-6; Long Jump – Harvin (L), 17-9; Shot Put – Oparanozie (L), 47-9; Discus – Chucko (L), 109-0.

Bridgeport 52, Monroe Central 41

100M – McAtee (B), 12.2; 200M – Craig (MC), 24.5; 400M – Craig (MC), 58.6; 800M – Rodrigo (B), 2:39.0; 1600M – Kitz (B), 5:56.5; 3200M – Not Contested; 110M HH – Not Contested; 300M IH – Not Contested; 4×100 – Bridgeport, 50.8; 4×200 – Bridgeport, 1:45.8; 4×400 – Bridgeport, 4:17.5; 4×800 – Not Contested; Shuttles – Bridgeport, 1:20.5; Pole Vault – Not Contested; High Jump – Seevers (B), 5-0; Long Jump – LeMasters (MC), 12-10; Shot Put – Lucas (MC), 29-3; Discus – Howell (MC), 81-11.

Toronto 90, Beallsville 15

100M – Roush (T), 11.8; 200M – Miller (T), 27.5; 400M – Braniff (T), 61.0; 800M – Roush (T), 2:37.0; 1600M – Roush (T), 5:24.7; 3200M – Not Contested; 110M HH – Riley (B), 20.0; 300M IH – Riley (B), 60.7; 4×100 – Toronto, 47.9; 4×200 – Toronto, 1:43.0; 4×400 – Toronto, 4:15.3; 4×800 – Toronto, 9:46.7; Shuttles – Not Contested; Pole Vault – Not Contested; High Jump – Jordan (T), 5-0; Pole Vault – Not Contested; Long Jump – Ross III (T), 17-3; Shot Put – Beckwith (T), 34-1; Discus – Starkey (T), 92-8.

Girls

Linsly 79, Shadyside 40

100M – Mascara (L), 15.3; 200M – Visnic (S), 31.3; 400M – Knight (L), 68.4; 800M – Kinemond (S), 2:41.6; 1600M – Miller (L), 6:14.5; 3200M – Nagy (L), 13:35.2; 100M HH – Knight (L), 17.9; 300M LH – Vehola (L), 54.7; 4×100 – Shadyside, 58.6; 4×200 – Shadyside, 2:03.0; 4×400 – Not Contested; 4×800 – Linsly, 11:52.0; Shuttles – Not Contested; High Jump – Vehola (L), 4-4; Pole Vault – Kinemond (S), 8-0; Long Jump – Johnson (S), 13-8; Shot Put – Rouse (L), 24-1 1/4; Discus – Rouse (L), 64-4.

Monroe Central 70, Bridgeport 51

100M – Digity (MC), 14.1; 200M – Massey (B), 28.0; 400M – Massey (B), 1:11.1; 800M – Ball (MC), 2:59.7; 1600M – Ball (MC), 6:09.6; 3200M – Gellner (B), 15:30.2; 100M HH – Digity (MC), 17.4; 300M LH – Digity (MC), 51.6; 4×100 – Bridgeport, 55.7; 4×200 – Bridgeport, 2:15.7; 4×400 – Bridgeport, 5:19.7; 4×800 – Not Contested; Shuttles – Monroe Central, 1:28.9; High Jump – Digity (MC), 4-8; Pole Vault – Not Contested; Long Jump – Massey (B), 15-11; Shot Put – Dick (MC), 30-6; Discus – Dick (MC), 88-1.

Beallsville 48, Toronto 42

100M – Price (T), 14.8; 200M – Yingling (B), 38.4; 400M – Troski (T), 1:20.4; 800M – Troski (T), 3:35.4; 1600M – Neiswonger (B), 6:33.5; 3200M – Not Contested; 100M HH – Neiswonger (B), 22.33; 300M LH – Campbell (B), 61.5; 4×100 – Beallsville, 1:12.3; 4×200 – Not Contested; 4×400 – Not Contested; 4×800 – Not Contested; Shuttles – Not Contested; High Jump – Price (T), 4-6; Pole Vault – Not Contested; Long Jump – Price (T), 13-2 1/2; Shot Put – Conlon (T), 32-2; Discus – Conlon (T), 75-1.

Prep Track Results

Porterfield Invitational

(at Red Devil Stadium)

GIRLS

Team Scores: Sheridan, 116; Tri-Valley, 85.5; St. Clairsville, 69; Steubenville Central, 68; Martins Ferry, 67.5; Steubenville, 55; Bellaire, 52; Union Local, 33; River, 31.5; Linsly, 29.5; Meadowbrook, 29; Barnesville, 18; Harrison Central, 5; Bishop Donahue, 2; Shenandoah, 1.

100M – 1, Stewart, Ayla, St. Clairsvi, 12.73. 2, McKirahan, Paige, Meadowbrook, 13.09. 3, Hawkins, Jade, Tri-Valley, 13.23. 4, Rice, Lysaih, Steubenville, 13.29. 5, Wood, Mechenzie, St. Clairsvi, 13.45. 6, Morgan, Householder, Sheridan, 13.70. 7, Jackson, J.J., Linsly, 13.78.

200M – 1, Stewart, Ayla, St. Clairsvi, 26.88. 2, McKirahan, Paige, Meadowbrook, 27.12. 3, Caldwell, Abby, River, 27.24. 4, Rice, Lysaih, Steubenville, 27.92. 5, Walker, Kennady, St. Clairsvi, 27.94. 6, Kakascik, Kara, Catholic Cen, 28.03. 7, Sanders, Knisha, Steubenville, 28.22. 8, Morgan, Householder, Sheridan, 28.63.

400M – 1, Kakascik, Kara, Catholic Cen, 1:01.39. 2, Bednar, Taylor, Catholic Cen, 1:06.91. 3, Jordan, Patterson, Sheridan, 1:07.03. 4, Bennett, Lauren, Martins Ferr, 1:07.56. 5, Newburn, Kira, Steubenville, 1:08.08. 6, Haley, Miller, Sheridan, 1:08.43. 7, McMillen, Rachel, Tri-Valley, 1:08.44. 8, Hull, Emily, Meadowbrook, 1:09.50.

800M – 1, Truchan, Jamie, Martins Ferr, 2:31.31. 2, Katy, Foltz, Sheridan, 2:34.94. 3, McCalister, Corissa, Steubenville, 2:39.86. 4, Marrow, Molly, Catholic Cen, 2:41.99. 5, Swallie, Hannah, Barnesville, 2:42.98. 6, Elizabeth, Purkey, Sheridan, 2:43.88. 7, Scarpone, Zoe, Linsly, 2:44.75. 8, Westlake, Mikayla, St. Clairsvi, 2:45.61.

1600M – 1, Stoner, Taylor, Bellaire, 5:45.81. 2, Westlake, Mikayla, St. Clairsvi, 6:08.98. 3, Purtiman, Rylie, Bellaire, 6:13.34. 4, Amy, Craig, Sheridan, 6:14.63. 5, Miller, Brooke, Linsly, 6:17.50. 6, Prince, Sydney, Tri-Valley, 6:21.02. 7, Mastroianni, Alexis, Catholic Cen, 6:21.48. 8, Bateman, Megan, Union Local, 6:25.65.

3200M – 1, Katy, Foltz, Sheridan, 12:28.11. 2, Stoner, Danielle, Bellaire, 13:02.44. 3, Beckett, Shaye, Bellaire, 13:05.91. 4, Nagy, Hannah, Linsly, 13:13.62. 5, Grace, Purkey, Sheridan, 13:25.28. 6, Bateman, Megan, Union Local, 13:26.29. 7, Heidelbach, Sarah, St. Clairsvi, 13:31.19. 8, Hunt, Lauren, Catholic Cen, 13:32.91.

100M HH – 1, Natalie, Eberts, Sheridan, 15.58. 2, Allen, Tyesha, Martins Ferr, 15.96. 3, Watts, Elise, Steubenville, 16.07. 4, Rigaud, Monica, Catholic Cen, 16.24. 5, Allen, Nikki, Martins Ferr, 16.51. 6, Potts, Devyn, River, 17.25. 7, Knight, Melanie, Linsly, 17.46. 8, Prince, Deidre, Tri-Valley, 17.79.

300M LH – 1, Natalie, Eberts, Sheridan, 48.42. 2, Caldwell, Abby, River, 48.56. 3, Potts, Devyn, River, 50.13. 4, Gatten, Sidney, Union Local, 50.74. 5, Allen, Tyesha, Martins Ferr, 50.90. 6, Black, Sydney, Meadowbrook, 52.40. 7, Zahnow, Haley, Bish. Donahu, 53.10. 8, Schaeffer, Bethanie, Union Local, 53.62.

4×100 – 1, St. Clairsville 51.81. 2, Martins Ferry 53.04. 3, Steubenville 53.71. 4, Tri-Valley 54.09. 5, Union Local 55.03. 6, Sheridan 55.24. 7, Harrison Central 56.55. 8, Linsly 58.96.

4×200 – 1, Martins Ferry 1:50.33. 2, St. Clairsville 1:52.39. 3, Steubenville 1:52.88. 4, Tri-Valley 1:54.87. 5, Sheridan 1:55.37. 6, Catholic Central 1:56.26. 7, Union Local 1:56.76. 8, Harrison Central 2:01.28.

4×400 – 1, Catholic Central 4:18.67. 2, Martins Ferry 4:28.71. 3, Sheridan 4:30.60. 4, Meadowbrook 4:36.58. 5, Bellaire 4:38.46. 6, Tri-Valley 4:40.06. 7, Linsly 4:42.45. 8, Steubenville 4:50.03.

4×800 – 1, Bellaire 10:55.52. 2, Sheridan 10:59.72. 3, Linsly 11:12.51. 4, Tri-Valley 11:29.13. 5, Catholic Central 11:38.36. 6, Barnesville 12:00.40. 7, Harrison Central 13:05.13. 8, Union Local 13:21.15.

High Jump – 1, Natalie, Eberts, Sheridan, 5-02. 2, Vosteen, Moriah, Catholic Cen, 5-00. 3 Gibbon, Justine, Tri-Valley, 4-08. 3, Vehola, Anni, Linsly, 4-08. 5, Pfouts,Mikayla, Catholic Cen, 4-06. 6, Westlake, Mikayla, St. Clairsvi, J4-06. 6, Imhoff, Courtney, River, J4-06. 8, Mazgaj, Jennifer, St. Clairsvi, J4-06.

Pole Vault – 1, Hawkins, Jade, Tri-Valley, 12-00. 2, Natalie, Eberts, Sheridan, 10-00. 3, Allen, Rikki, Martins Ferr, 9-06. 4, Cordy, Melissa, Bellaire, 8-06. 5, Russell, Kylie, Union Local, J8-06. 6, Dobbs, Valerie, St. Clairsvi, J8-06. 7, Janczarek, Rylie, Meadowbrook, 7-06. 8, Bennett, Lauren, Martins Ferr, 7-00. 8, Reitter, Brea, St. Clairsvi, 7-00.

Long Jump – 1, Watts, Elise, Steubenville, 17-00.25. 2, Madelynn, Kimberlain, Sheridan, 15-00.25. 3, Imhoff, Courtney, River, 14-07. 4, Mazgaj, Jennifer, St. Clairsvi, 14-03.50. 5, Moore, Alicia, Tri-Valley, 14-02.75. 6, Eden, Hunter, Bellaire, 14-02.50. 7, Hull, Emily, Meadowbrook, 14-02. 8, Ciacci, Jensen, Shenandoah, 14-01.50.

Shot Put – 1, Antill, Kaylee, Tri-Valley, 44-03.50. 2, Farmer, Allison, Tri-Valley, 39-11.75. 3, Markovich, Shayla, Barnesville, 33-05.50. 4, Patton, Mikayla, Union Local, 33-01. 5, Yetts, Zyairah, Steubenville, 31-01. 6, Emily, Taylor, Sheridan, 30-11. 7, Kendzierski, Candace, Martins Ferr, 30-07.50. 8, Engle, Katie, Catholic Cen, 29-06.

Discus – 1, Antill, Kaylee, Tri-Valley, 141-10. 2, Farmer, Allison, Tri-Valley, 105-09. 3, Patton, Mikayla, Union Local, 105-06. 4, Markovich, Shayla, Barnesville,98-06. 5, Engle, Katie, Catholic Cen, 93-00. 6, Emily, Taylor, Sheridan, 88-07. 7, Stewart, Lacey, Martins Ferr, 87-08. 8, Twarog, Mikayla, Union Local, 85-05.

Boys

TEAM SCORES: Tri-Valley, 129; Sheridan, 91; St. Clairsville, 87; Steubenville, 64; Martins Ferry, 58; Steubenville Central, 50; Linsly, 42; Meadowbrook, 31.5; River, 27; Union Local, 27; Barnesville, 19; Bellaire, 17.5; Shenandoah, 14; Harrison Central, 10; Bishop Donahue, 9; Buckeye Local, 7.

100M – 1, Brown, Jaylon, St. Clairsvi, 10.88. 2, Jones, Jordan, Tri-Valley, 11.34. 3, Bash, Logan, Tri-Valley, 11.55. 4, Jones, Tyresse, Meadowbrook, 11.58. 5, Felton, Robert, Linsly, 11.72. 6, Tustin, Shawn, Buckeye Loca, 11.77. 7, Green, Isiah, St. Clairsvi, 11.78. 8, Kimbro, Collin, Bellaire, 11.87.

200M – 1, Brown, Jaylon, St. Clairsvi, 22.55. 2, Lavender, Ja’Quan, Steubenville, 22.94. 3, Snider, Ethan, Sheridan, 24.01. 4, McDiffitt, Kaleb, Union Local, 24.19. 5, Beazel, David, Bish. Donahu, 24.28. 6, Cross, Bryce, River, 24.30. 7, Felton, Robert, Linsly, 24.34. 8, Green, Isiah, St. Clairsvi, 24.39.

400M – 1, Lavender, Ja’Quan, Steubenville, 50.16. 2, Jones, Tyresse, Meadowbrook, 52.51. 3, Hawkins, Marcus, Tri-Valley, 52.84. 4, Beazel, David, Bish. Donahu, 53.32. 5, Snider, Ethan, Sheridan, 53.39. 6, Thacker, Thomas, Tri-Valley, 53.84. 7, Flannery, Joey, River, 54.03. 8, McDiffitt, Kaleb, Union Local, 54.03.

800M – 1, Palumbo, Joey, Sheridan, 2:03.84. 2, Snider, Justin, Sheridan, 2:04.00. 3, Lee, Anthony, Catholic Cen, 2:05.02. 4, Grey, Matt, Tri-Valley, 2:08.42. 5, Lucas, Jeffrey, Martins Ferr, 2:09.83. 6, Sanford, Isaac, Catholic Cen, 2:11.60. 7, Passmore, Austin, St. Clairsvi, 2:12.68. 8, Holubek, Cole, Linsly, 2:13.94.

1600M – 1, Bromley, Matt, Sheridan, 4:32.86. 2, Bishop, Jacob, Martins Ferr, 4:43.97. 3, McCort, Logan, St. Clairsvi, 4:46.05. 4, Grey, Matt, Tri-Valley, 4:53.11. 5, Lewton, Ryan, Buckeye Loca, 4:55.19. 6, Ferrell, Tristan, Harrison Cen, 4:57.11. 7, Bell, Brett, Meadowbrook, 4:58.58. 8, Bolster, John, Catholic Cen, 4:59.86.

3200M – 1, Schlich, Joey, Catholic Cen, 10:23.23. 2, Moore, Mason, Barnesville, 10:32.67. 3, McCort, Logan, St. Clairsvi, 10:34.24. 4, Hunt, Logan, Catholic Cen, 10:35.04. 5, Tuttle, Terrell, Martins Ferr, 10:35.56. 6, Wells, Gage, Sheridan, 10:37.17. 7, Bell, Brett, Meadowbrook, 10:47.00. 8, Pulley, Vance, Tri-Valley, 10:49.01.

110M HH – 1, Nodianos, Joey, Steubenville, 15.57. 2, Anyabwile, Oko, Steubenville, 15.67. 3, Moore, Caleb, Shenandoah, 15.81. 4, Hurley, Matt, Linsly, 16.12. 5, Gaiters, Quentin, Tri-Valley, 17.29. 6, Garriel, Javon, Martins Ferr, 17.51. 7, Keyser, Justyn, Bellaire, 17.83. 8, Schybal, Derek, Bellaire, 18.13.

300M IH – 1, Fitch, Jack, Martins Ferr, 41.99. 2, Kilburn, Chandler, St. Clairsvi, 43.04. 3, Hurley, Matt, Linsly, 43.60. 4, Moore, Caleb, Shenandoah, 43.70. 5, Diaz, Michael, Steubenville, 44.46. 6, Gaiters, Quentin, Tri-Valley, 44.88. 7, Nelson, Jeff, Bellaire, 45.47. 8, Stewart, Jacob, Sheridan, 46.55.

4×100 – 1, Martins Ferry 44.30. 2, St. Clairsville 45.47. 3, Steubenville 46.24. 4, Linsly 47.25. 5, Sheridan 47.39. 6, Catholic Central 47.54. 7, River 47.73. 8, Union Local 47.90.

4×200 – 1, Martins Ferry 1:32.60. 2, Tri-Valley 1:34.24. 3, River 1:36.79. 4, Sheridan 1:37.86. 5, Steubenville 1:38.67. 6, Catholic Central 1:38.88. 7, Linsly 1:39.16. 8, Bellaire 1:39.20.

4×400 – 1, Sheridan 3:36.56. 2, Tri-Valley 3:37.42. 3, Catholic Central 3:45.01. 4,Meadowbrook 3:45.15. 5, Linsly 3:47.55. 6, Steubenville 3:47.90. 7, Barnesville 3:49.00. 8, Harrison Central 3:50.55.

4×800 – 1, Sheridan 8:36.44. 2, Catholic Central 8:44.53. 3, Harrison Central 9:11.83. 4, Linsly 9:18.85. 5, Barnesville 9:26.76. 6, Shenandoah 9:27.31. 7, Union Local 9:32.81. 8, Tri-Valley 9:39.09.

High Jump – 1, Cross, Brok, River, 5-10. 2, Beck, Zach, Union Local, J5-10. 3, Mozena, Brady, Tri-Valley, J5-10. 4, Dombrowski, J.P., Catholic Cen, 5-08. 5, Wright, Colton, River, J5-08. 6, Oliver, Chris, Tri-Valley, J5-08. 7, Nodianos, Joey, Steubenville, J5-08. 8, Rhodes, Josiah, St. Clairsvi, J5-08.

Pole Vault – Kemp, Austin, Union Local, 13-00. 2, Eaton, Michael, St. Clairsvi, 12-06. 3, Powell, Ryan, Sheridan, 12-00. 4, Skaggs, Cole, St. Clairsvi, J12-00. 5,Delancey, Dalton, Meadowbrook, 11-00. 6, Brown, Daniel, Barnesville, 10-00. 7, Eden, Tylar, Bellaire, 9-06. 7, Miles, Kade, Meadowbrook, 9-06.

Long Jump – 1, Mozena, Brady, Tri-Valley, 20-05. 2, Vincent, Jordan, St. Clairsvi, 20-03. 3, Goss, Bryce, Tri-Valley, 20-02.50. 4, Elder, Born, Steubenville, 20-02.50. 5, McCaughan, Darren, Meadowbrook, 19-09. 6, Snider, Ethan, Sheridan, 19-03. 7, Hess, Kyle, Bellaire, 19-02. 8, Donisi, Michael, Sheridan, 19-00.50.

Shot Put – 1, Prouty, Collin, Tri-Valley, 50-07. 2, Oparanozie, Chimechi, Linsly, 49-10. 3, LaRoche, Cody, Bellaire, 48-03. 4, VanVoltenburg, Nick, St. Clairsvi, 46-01. 5, Sadosky, Brian, Martins Ferr, 45-11.50. 6, Little, Cameron, Tri-Valley, 45-03. 7, Loughman, Evan, Sheridan, 45-00. 8, Lindsay, Colby, St. Clairsvi, 44-05.50.

DISCUS – 1, Prouty, Collin, Tri-Valley, 165-11. 2, King, Devin, Sheridan, 152-09. 3, Lindsay, Colby, St. Clairsvi, 142-06. 4, Sadosky, Brian, Martins Ferr, 134-10. 5, Goldsmith, Arin, Steubenville, 130-07. 6, Little, Cameron, Tri-Valley, 128-04. 7, Castello, Logan, Barnesville, 127-05. 8, LaRoche, Cody, Bellaire, 124-05.

Prep Track Results

Riesbeck’s Martins Ferry Relays

(at Fred Thomas Complex Martins Ferry)

Girls

Team Scores: Martins Ferry, 132; Steubenville, 53; Weir, 47; Steubenville Central, 47; Bellaire, 43; John Marshall, 37; Harrison Central, 24; Bishop Donahue, 16; Wheeling Central, 12; Indian Creek, 10; Shadyside, 9; Bridgeport, 1.

100M – 1, Rice, Lysaih, Steubenville, 13.22. 2, Jenkins, Talyr, Martins Ferr, 13.23. 3, Hill, Elaysia, Bish. Donahu, 13.30. 4, Martin, Whitney, Indian Creek, 13.39. 5, Leathers, Kylee, Weir, 13.73. 6, Smith, Madison, Indian Creek, 13.75.

1600M – 1, Truchan, Jamie, Martins Ferr, 5:59.86. 2, Purtiman, Rylie, Bellaire, 6:16.78. 3, Stead, Raegan, Weir, 6:22.94. 4, Budik, Margaret, Weir, 6:23.11. 5, Hayes, Samantha, Weir, 6:27.83. 6, Masloski, Hannah, Steubenville, 6:30.58.

100M HH – 1, Allen, Tyesha, Martins Ferr, 15.51. 2, Watts, Elise, Steubenville, 16.04. 3, Rigaud, Monica, Catholic Cen, 16.25. 4, Allen, Nikki, Martins Ferr, 16.41. 5, Baker, Lindsey, Wheeling Cen, 16.54. 6, Clark, Bailey, Wheeling Cen, 17.07.

300M IH – 1, Allen, Tyesha, Martins Ferr, 49.89. 2, Griffith, Ashley, Martins Ferr, 52.13. 3, Yoho, Alexis, Harrison Cen, 55.04. 4, Zahnow, Haley, Bish. Donahu, 55.34. 5, Greco, Abby, Indian Creek, 55.56. 6, McClung, Marquelle, Steubenville, 55.58.

4×400 – 1, Catholic Central ‘A’ 4:24.07. 2, Martins Ferry 4:30.02. 3, Weir4:37.51. 4, John Marshall 4:43.28. 5, Steubenville 4:47.94. 6, Wheeling Central Cath. 4:48.73.

4×800 – 1, Bellaire 10:55.71. 2, Weir 11:24.31. 3, Catholic Central 11:33.67. 4, Martins Ferry 11:46.12. 5, Steubenville 11:47.82. 6, John Marshall 12:15.85.

Sprint Medley Relay – 1, Martins Ferry 1:58.15. 2, Steubenville 1:58.69. 3, Catholic Central 1:58.71. 4, Weir 2:02.72. 5, Harrison Central 2:07.84. 6, Bridgeport 2:08.91.

Distance Medley Relay – 1, Bellaire 14:25.94. 2, Catholic Central 15:06.80. 3, Weir 15:16.98. 4, Shadyside 15:32.58. 5 Martins Ferry 15:35.76. 6, Steubenville 16:00.61.

Shuttles – 1, Martins Ferry 1:06.60. 2, Wheeling Central Cath. 1:12.10. 3, Steubenville 1:13.40. 4, John Marshall 1:14.90. 5, Bellaire 1:17.70. 6, Weir 1:19.90.

High Jump – 1, Derrow, Torie, John Marshal, 5-04. 2, Vosteen, Moriah, Catholic Cen, 5-00. 3, Pfouts, Mikayla, Catholic Cen, 4-08. 4, Hill, Elaysia, Bish. Donahu, 4-06. 4, Carney, Asya, John Marshal, 4-06. 4, Bly, Jaid, Indian Creek, 4-06.

Pole Vault – 1, Allen, Rikki, Martins Ferr, 9-06. 2, Kinemond, McKayla, Shadyside, 8-06. 2, Cordy, Melissa, Bellaire, 8-06. 4, Bennett, Lauren, Martins Ferr, 7-06. 5, Yoho, Aleasha, John Marshal, 7-00. 6, Eddy, Alyssa, John Marshal, 6-06. 6, Jones, Samaira, Martins Ferr, 6-06.

Long Jump – 1, Watts, Elise, Steubenville, 16-08. 2, Derrow, Torie, John Marshal, 16-07. 3, Massey, Briana, Bridgeport, 16-06. 4, Allen, Tyesha, Martins Ferr, 15-10.25. 5, Neely, Kayce, Martins Ferr, 15-03. 6, Rigaud, Monica, Catholic Cen, 14-11.

Shot Put – 1, Winters, Emily, John Marshal, 32-10.75. 2, Webb, Bri, Martins Ferr, 30-06.25. 3, Engle, Katie, Catholic Cen, 29-03.75. 4, Kendzierski, Candace, Martins Ferr, 28-11.25. 5, Saus, Taylor, Martins Ferr, 28-07.75. 6, Shimko, Kristen, Indian Creek, 28-05.50.

Discus – 1, Shimko, Kristen, Indian Creek, 116-00. 2, Winters, Emily, John Marshal, 95-08. 3, Yetts, Zyairah, Steubenville, 92-00. 4, Webb, Bri, Martins Ferr, 85-07.50. 5, Stewart, Lacey, Martins Ferr, 85-02. 6, Engle, Katie, Catholic Cen, 83-05.

Boys

TEAM SCORES: Martins Ferry, 99; Steubenville, 55; John Marshall, 48; Bellaire, 45; Steubenville Central, 38; Shadyside, 38; Indian Creek, 26; Weir, 24; Harrison Central, 13; Wheeling Central, 7; Bishop Donahue, 3.

100M – 1, Rice, Jonathan, Weir, 11.58. 2, Hill, Hunter, Martins Ferr, 11.76. 3, Styles, Brian, Martins Ferr, 11.77. 4, Bennett, Clarence, Weir, 12.21. 5, Harton, Trey, Indian Creek, 12.32. 6, Burress, Arjay, Martins Ferr, 12.46.

1600M – 1, Bishop, Jacob, Martins Ferr, 4:48.89. 2, Gaydosh, Tyler, Indian Creek, 4:55.02. 3, Bolster, John, Catholic Cen, 4:56.48. 4, Schlich, Joey, Catholic Cen, 5:00.22. 5, Ferrell, Tristan, Harrison Cen, 5:03.63. 6, Simpson, Kevin, Martins Ferr, 5:07.46.

110M HH – 1, Nodianos, Joey, Steubenville, 15.95. 2, Runkle, Tanner, John Marshal, 16.13. 3, Krupa, Matt, Shadyside, 16.67. 4, Diaz, Michael, Steubenville, 16.71. 5, Keyser, Justyn, Bellaire, 17.55. 6, Garriel, Javon, Martins Ferr, 17.57.

300M IH – 1, Fitch, Jack, Martins Ferr, 41.46. 2, Runkle, Tanner, John Marshal, 44.29. 3, Diaz, Michael, Steubenville, 44.75. 4, Nelson, Jeff, Bellaire, 46.53. 5, Garriel, Javon, Martins Ferr, 46.56. 6, Whiteman, Zac, Harrison Cen, 48.77.

4×400 – 1, Martins Ferry 3:41.36. 2, Shadyside 3:50.11. 3, Catholic Central 3:51.30. 4, Indian Creek 3:58.28. 5, Harrison Central 4:03.43. 6, Bish. Donahue 4:03.98.

Sprint Medley Relay – 1, Steubenville 1:38.02. 2, Martins Ferry 1:39.57. 3, Weir 1:40.05. 4, Shadyside 1:43.09. 5, Catholic Central 1:45.71. 6, Indian Creek 1:45.94.

Distance Medley Relay – 1, Martins Ferry 11:52.16. 2, Catholic Central 12:00.58. 3, John Marshall 12:30.78. 4, Harrison Central 12:49.61. 5, Indian Creek 12:55.11. 6, Steubenville 13:33.84.

Shuttles – 1, Martins Ferry 1:04.38. 2, John Marshall 1:04.95. 3, Wheeling Central Cath. 1:05.02. 4, Steubenville 1:05.85. 5, Shadyside 1:07.23. 6, Bellaire 1:10.62.

High Jump – 1, Nodianos, Joey, Steubenville, 5-10. 2, Dombrowski, J.P., Catholic Cen, 5-08. 3, Burkhalter, John, Wheeling Cen, 5-06. 4, Kimbro, Collin, Bellaire, 5-04. 4, Fowkes, Austin, Catholic Cen, 5-04. 6, Gibson, Trenton, Bellaire, 5-02. 6, Ferrell, Tristan, Harrison Cen, 5-02.

Pole Vault – 1, Krupa, Matt, Shadyside, 10-06. 2, Marling, Dylan, Bellaire, 9-06. 2, Gibson, Shadow, Shadyside, 9-06. 2, Eden, Tylar, Bellaire, 9-06. 5, Eden, Gage, Bellaire, 9-00. 6, Brannan, Kenneth, John Marshal, 8-06.

Long Jump – 1, Howell, Eric, Shadyside, 19-05.25. 2, Styles, Brian, Martins Ferr, 19-05. 2, Elder, Born, Steubenville, 19-05. 4, Watts, Andrew, Martins Ferr, 18-10.25. 5, Hess, Kyle, Bellaire, 18-10. 6, Phillips, Israel, Martins Ferr, 18-08.50.

Shot Put – 1, LaRoche, Cody, Bellaire, 47-07.25. 2, Sadosky, Brian, Martins Ferr, 45-06.50. 3, Watkins, Thomas, Wheeling Cen, 41-06. 4, Goldsmith, Arin, Steubenville, 38-00.75. 5, Croghan, Cole, John Marshal, 37-01.50. 6, Reed, Jason, Bellaire, 37-01.

Discus – 1, Goldsmith, Arin, Steubenville, 130-01. 2, LaRoche, Cody, Bellaire, 123-05. 3, Watkins, Thomas, Wheeling Cen, 123-03. 4, Sadosky, Brian, Martins Ferr, 121-00. 5, Warrick, Tyler, Weir, 115-05. 6, Miller, Alan, John Marshal, 111-09.

Girls

Barnesville 69, St. John 65

100M – Alvey (SJC), 13.3; 200M – Alvey (SJC), 27.6; 400M – Alvey (SJC), 66.1; 800M – Swallie (B), 2:53.5; 1600M – Doyle (SJC), 5:21.0; 3200M – Wharton (B), 16:29; 100M HH – LeMasters (SJC), 18.5; 300M LH – LeMasters (SJC), 56.8; 4×100 – Barnesville, 60.4; 4×200 – Barnesville, 2:07.1; 4×400 – Barnesville, 5:19.3; 4×800 – Barnesville, 12:27.0; Shuttles – Barnesville, 1:23.3; High Jump – Manukin (SJC), 4-4; Pole Vault – Newsome (B), 6-6; Long Jump – Alvey (SJC), 17-2; Shot Put – Markovich (B), 30-7; Discus – Santinoceto (SJC), 103-9.

Boys

Barnesville 86, St. John 40

100M – Whorton (SJC), 11.6; 200M – Whorton (SJC), 25.2; 400M – Holubeck, 54.0; 800M – Moore (B), 2:14.7; 1600M – Moore (B), 4:58.0; 3200M – Davidson (B), 12:41.6; 110M HH – Not Contested; 300M IH – Brown (B), 48.3; 4×100 – Barnesville, 49.7; 4×200 – Barnesville, 1:44.3; 4×400 – St. John, 4:00.7; 4×800 – Barnesville, 10:14.0; Shuttles – Barnesville, 1:06.0; High Jump – Clouse (B), 5-2; Pole Vault – Brown (B), 9-6; Long Jump – Bunfill (B), 18-10; Shot Put – Castello (B), 35-5; Discus – Castello (B), 112-3.

Prep Track Results

OHIO?VALLEY?TRACK?LEAGUE

(At Fleming Field)

Boys

Linsly 112, Monroe Central 17

100M – Simms (L), 12.4; 200M – Chima (L), 25.4; 400M – Craig (MC), 57.4; 800M – Holubeck (L), 2:23.0; 1600M – Kelly (L), 5:28.1; 3200M – Chima (L), 13:58.5; 110M HH – Hurley (L), 16.0; 300M IH – Hurley (L), 45.9; 4×100 – Linsly, 47.8; 4×200 – Linsly 1:41.6; 4×400 – Linsly, 3:54.1; 4×800 – Linsly, 9:35.0; Shuttles – Linsly, 1:08.5; High Jump – West (L), 5-2; Pole Vault – Not Contested; Long Jump – Craig (MC), 16-3; Shot Put – Oparanozie (L), 50-6 1/2; Discus – Chuckwo (L), 123-8.

Toronto 75, Bridgeport 37

100M – McAtee (B), 12.2; 200M – McAtee (B), 25.3; 400M – Lowery (T), 62.0; 800M – Roush (T), 2:34.3; 1600M – Roush (T), 5:25.9; 3200M – Roush (T), 13:49.8; 110M HH – Not Contested; 300M IH – Seevers (B), 50.5; 4×100 – Toronto, 48.2; 4×200 – Toronto, 1:42.5; 4×400 – Toronto, 4:21.1; 4×800 – Bridgeport, 10:39.0; Shuttles – Not Contested; High Jump – Seevers (B), 5-0; Pole Vault – Not Contested; Shot Put – Beckwith (T), 35-4; Discus – Warren (T), 93-9.

Shadyside 92, Beallsville 12

100M – Tiger (S), 12.5; 200M – Dorris (S), 24.4; 400M – Newhart (S), 61.5; 800M – Runyon (S), 2:25.5; 1600M – Riley (B), 6:53.5; 3200M – Not Contested; 110M HH – Krupa (S), 16.5; 300M IH – Not Contested; 4×100 – Shadyside, 46.6; 4×200 – Shadyside, 1:38.5; 4×400 – Shadyside, 4:10.5; 4×800 – Shadyside, 10:03.0; Shuttles – Shadyside, 1:05.4; High Jump – Not Contested; Pole Vault – Krupa (S), 11-0; Long Jump – Howell (S), 18-3 1/2; Shot Put – DeFelice (S), 37-10; Discus – DeFelice (S), 102-9.

Girls

Linsly 72, Monroe Central 56

100M – Jackson (L), 13.8; 200M – Jackson (L), 30.4; 400M – Knight (L), 67.7; 800M – Ball (MC), 2:42.2; 1600M – Ball (MC), 6:10.2; 3200M – Nagy (L), 13:31.0; 100M HH – Knight (L), 17.5; 300M LH – Vehola (L), 57.6; 4×100 – Linsly, 60.3; 4×200 – Linsly, 2:10.0; 4×400 – Linsly, 5:00.5; 4×800 – Linsly, 11:52.0; Shuttles – Linsly, 1:21.0; High Jump – Digity (MC), 4-6; Pole Vault – Not Contested; Long Jump – Digity (MC), 14-5 1/2; Shot Put – Dick (MC), 32-9; Discus – Gauding (MC), 72-9.

Bridgeport 69, Toronto 28

100M – Wayt (T), 14.2; 200M – Massey (B), 27.8; 400M – Massey (B), 67.6; 800M – Gellner (B), 2:47.3; 1600M – Gellner (B), 6:54.0; 3200M – Gellner (B), 16:01.7; 100M HH – A. Flowers (B), 17.8; 300M LH – A. Flowers (B), 53.7; 4×100 – Bridgeport, 54.9; 4×200 – Not Contested; 4×400 – Bridgeport, 5:21.7; 4×800 – Not Contested; Shuttles – Not Contested; High Jump – Price (T), 4-4; Pole Vault – Not Contested; Long Jump – Massey (B), 15-8 1/2; Shot Put – Paul (T), 31-4 1/2; Discus – D. Massey (B), 83-11.

Shadyside 60, Beallsville 39

100M – Newhart (S), 16.6; 200M – Visnic (S), 30.7; 400M – Visnic (S), 68.0; 800M – Neiswonger (B), 3:06.5; 1600M – Miller (S), 6:46.5; 3200M – Miller (S), 13:33.2; 100M HH – Campbell (B), 23.9; 300M LH – Not Contested; 4×100 – Shadyside, 46.6; 4×200 – Shadyside, 2:01.9; 4×400 – Shadyside, 4:44.9; 4×800 – Not Contested; Shuttles – Not Contested; High Jump – Not Contested; Pole Vault – Kinemond (S), 8-0; Long Jump – Johnson (S), 13-4; Shot Put – Stewart (B), 30-6; Discus — Stewart (B), 71-4.

Regular Season

Girls

St. Clairsville 72, Cambridge 59

100M – Stewart (StC), 13.04; 200M – Stewart (StC), 27.58; 400M – Blanchard (C), 69.60; 800M – Westlake (StC), 2:49.17; 1600M – Heidelbach (StC), 6:24.52; 3200M – Vincenzo (StC), 14:24.16; 100M HH – Johnson (C), 19.09; 300M LH – Jozwiak (StC), 60.78; 4×100 – St. Clairsville, 52.55; 4×200 – Cambridge, 1:49.09; 4×400 – Cambridge, 4:52.36; 4×800 – St. Clairsville, 11:37.46; High Jump – Westlake (StC), 4-8; Pole Vault – Dobbs (StC), 8-0; Long Jump – Ryan (C), 14-7 1/2; Shot Put – Massey (C), 35-11; Discus – Anderson (C), 101-10.

Boys

St. Clairsville 78, Cambridge 63

100M – Brown (StC), 11.29; 200M – Green (StC), 24.71; 400M – Beatty (C), 57.21; 800M – Passmore (StC), 2:17.78; 1600M – McCort (StC), 4:57.85; 3200M – Timko (StC), 11:15.91; 110M HH – Snell (C), 15.39; 300M IH – Kilburn (StC), 44.82; 4×100 – Cambridge, 44.97; 4×200 – St. Clairsville, 1:37.20; 4×400 – St. Clairsville, 3:56.20; 4×800 – Cambridge, 9:25.91; High Jump – Rhodes (StC), 5-10; Pole Vault – Fox (C), 14-0; Long Jump – Vincent (StC), 21-7 1/2; Shot Put – VanVoltenburg (StC), 42-8; Wheelchair Shot Put – Paden (C), 9-9 1/2; Discus – Lindsay (StC), 135-7.

Girls

Indian Creek 64, East Liverpool, 61,

Buckeye Local 21

4×800 – Not Contested; 100M HH – Click (IC), 20.9; 100M – Martin (IC), 13.8; 4×200 – Indian Creek, 1:59.0; 1600M – Ward (IC), 7:00; 4×100 – Indian Creek, 57.2; 400M – Carothers (BL), 1:13; 300M LH – Bailey (EL), 54.4; 800M – Ward (IC), 3:13; 200M – Martin (IC), 29.1; 3200M – Ward (EL), 17:15; 4×400 – Indian Creek, 5:06; High Jump – Frantz (EL), 4-6; Long Jump – Burch (BL), 13-4; Shot Put – Shimko (IC), 30-7; Discus – Shimko (IC), 124-7.

Boys

East Liverpool, 83, Indian Creek, 43, Buckeye Local, 37

4×800 – Indian Creek, 9:48; 110M HH – Misuk (EL), 19.3; 100M – Tustin (BL), 12.5; 4×200 – Buckeye Local, 1:43.0; 1600M – Gaydos (IC), 5:06; 4×100 – Buckeye Local, 49.9; 400M – English (EL), 54.4; 300M IH – Long (EL), 44.1; 800M – Lewis (IC), 2:18; 200M – Harton (IC), 24.1; 3200M – Lyle (EL), 12:02; 4×400 – East Liverpool, 4:01; High Jump – Long (EL), 6-0; Long Jump – English (EL), 20-3; Shot Put – Lilly (EL), 39-2; Discus – Adkins (EL), 104-0.