St. C. Middle School honor roll
8TH GRADE
PRINCIPAL’S LIST:
(ALPHABETICAL)
Grace Dutton, Ella Everson, Abigail Fausnaugh, Delaney Florence, Mason Myers, Rami Padilla, Perrin Patrone, Sarah Schnelle, Ashlynn Stock, Brennan Stout, Marius Trouten, Jenna Wodarcyk
7th GRADE
PRINCIPAL’S LIST:
(ALPHABETICAL)
Mariana Aquino, Ella Carpenter, Breyden Crosby, Audrey Dias, Brodi Foster, Kyle Hope, Jennie Kessler, Addyson Meager, McKenna Miller, Kadence Morgan, Sophia Rose, Kambel Sall, Brady Schafer, Gage Wolfe
6th GRADE
PRINCIPAL’S LIST: (ALPHABETICAL):
Ava Borkoski, Ava Crum, Madison Dodge, McKenna Everson, Hannah Hodorowski, Peyton King, Olivia McKeever, Oliver Muhly, Bryn Newton, Avamarie Norris, Adam Palmer, Olivia Perzanowski, Ava Poe, Brennen Rice, Talan Rice, Kendal Sall, Kimber St. Clair, Griffin Straub, Elana Thurman, Alana Toplovich, Guy Vcelka, Sidney Wallace
5th GRADE
PRINCIPAL’S LIST: (ALPHABETICAL)
Dominic Alexander, Chase Bacchus, Cassie Balog, Caden Blacker, Abigail Brocklehurst, Jacob Cisar, Alair Coyne, Emma Gasber, Madison Gerevics, Addisyn Glitch, Trey Goddard, Makayla Hancock, Camden Judge, Reagan Krock, Mavrik Malin, Liam Merritt, Rylee Pack, Bella Padilla, Christian Shutler, Garrett Sirbaugh, Elijah Smith, Peyton Tiger, Trevor Tuttle, Sarah Zambori
8th GRADE FIRST HONORS:
Benjamin Shields, Olivia Meager, Kamryn Orum, Justin Bond, Emily Dubinsky, Cason Kish, Evan Yost, Alex Brocklehurst, Colton Westlake, Griffin Fogle, Hunter Hoffman, Hannah Toney, Jacob Meager, Caleb Keenan, Dylan Davenport, Landan Matko, Ryan Newton, Jalyn Thomas, Austyn Carte, Maraea Badiel, Makenna Moran, Tristan Borkoski, Jenna Gorza, Braylen Blomquist, Leandra Hastings, Kendall Krock, Laili Dombroski, James Muhly, Rachel Finnical, Makenna Booth, Aaron Ni, Mya Fortner, Shay Suto, Shane Fine, Nevaeh Everest, Kayla Frazier-Nelson, Marcus Bush, Brooke Biancarelli, Sawyer Bonnett, Rachel Stewart, Isaac Mallett, Ava Cook, Nathan Bond, Benjamin Stewart, Emma Henry, Isabella Brignoni, Ashton
Mendoza, Justin Beckwith, Alivia DaRe’, Elesie Everest, Emma Frashure, Jayden McKennen, Tearyn Dukes
7TH GRADE
FIRST HONORS:
Tyson Pastor, Brady Blacker, Elanna Goudy, Lauren Powell, Sarah Senakievich, Mollie Richmond, Drew Gasber, Addison Wood, Brody Saunders, Ethan Turner, Lainey Benedict, Alianna Hawthorne, Noel Habig, Nya Davis, Kaylee Davis, Elissa Goudy, Drew Roberts, Wyatt Toothman, Kentleigh Reed, Adyson Gray, Ryan Ivey, Brooklyn Unterzuber, Hunter Harr, Cole Cannon, Lydia Gross, Natalie Pennington, Maxwell Fogle, Kaya Pollock, Claire Daubenmeyer, Steven Cupp, Zoe Luyster, Caden Carpenter, Michael Balgo, Evan Fix, Luke Stack, Arturo Nardo, Easton Conaway, Kyle Rankin, Isabella Yeager, Zion Vincenzo, Troy Neal, Dominic Serrano, Brayden Locke, Wyatt Mellott
6Th GRADE
FIRST HONORS:
Samantha Jarrett, Anna Kain, Deja DeFelice, Kolton Ferguson, Jace Isaly, Blake Horan, Alexa Plumby, Katelyln Salley, Minh Le, Elewyn Mack, Jacob Bednarski, Kailin Hughes, Noah Gereg, Brittany Beckwith, Kaden Clifford, Devon Holden, Gracie Smith, Megan Kanyuch, Zachary Thompson, Abigail Howard, Alayna Clark, Hannah Miner, Lexi Moe, Sam McLean, Ridge Reven, Jacob Tomich, Masin Samaniego, Shelby Elerick, Niko Jacob, Brody Bolyard, Mackenzie Jackson, Jakob Parr, Trinity Blon, Rowan Mellott, Jameil McKennen, Jonathan Verardi, Laura Griffith, Malachi Greathouse, Colten Florence, Derrick Panepucci
5th GRADE
FIRST HONORS:
Sydney Baum, Katie Alvey, Eriana Botizan, Ethan Clark, Jayden Kindler, Luke Marling, Gracie Mercer, Hunter Shutler, Matheson King, Tanner Tripp, Katie Copeland, Xander Davis, Haylee Hoffman, Avery Meester, Eligha Hill, Ella Fulton, Jayleona Gettings, Cassidy Horan, Alexandra Schnelle, Carson Bishop, Alexis Parr, Griffin Pastor, Jasmyn Burkhart, Brody Russell, Kimber Lemley, Lauryn Toriseva, Ashlynn Lednik, Erin O’Grady, Ava Saunders, Mari Wright, Joplin Flowers, Landon Stack, Roby Hanna, Claire Monteroso, Rylee Jenkins, Silas Simpson, Matthew Brown
8th GRADE
SECOND HONORS:
Kaleb Walz, Marlena Taylor, Gregory Grigaitis, Jordan Roeder, Dereque Johnson, Rowen Rine
7th GRADE
SECOND HONORS:
Dino Burk, Harlee Puch-Karlik, Andrew Abel, Gracie Adams, Noah Turley, Ellie Traczyk, Gavin Schoolcraft, Logun Probst
6th GRADE
SECOND HONORS:
Hanna Virden, Kaden Shepherd, Lindee DiLoretta, Alexandra Prettyman, Levi Shunk, Bailee Gray, Craven David, Mason Spomer
5TH GRADE
SECOND HONORS:
Kiya Kyer, Landen Serrano