ST. CLAIRSVILLE MIDDLE SCHOOL HONOR ROLL
First nine weeks
Principal’s List
EIghth grade
Brady Blacker, Breyden Crosby, Brodi Foster, Drew Gasber, Jennie Kessler, Kadence Morgan,
Kambel Sall, Sarah Senakievich, Addison Wood
Seventh grade
Ava Borkoski, Ava Crum, Madison Dodge, Braydon Harris-Trapp, Hannah Hodorowski, Oliva McKeever, Brynlee Newton, Adam Palmer, Alexa Plumby, Ava Poe, Kendal Sall, Kimber St. Clair, Guy Vcelka,
Sidney Wallace
Sixth grade
Dominic Alexander, Chase Bacchus, Abigail Brocklehurst, Alexis Daley, Xander Davis, Ethan Fijalkowski, Ella Fulton, Emma Gasber, Madison Gerevics, Addisyn Glitch, Michael Goddard, Camden Judge, Matheson King, Avery Meester, Liam Merritt, Bella Padilla, Alexis Parr, Christian Shutler, Hunter Shutler, Peyton Tiger, Trevor Tuttle, Charles Witchey
Fifth grade
Howard Black, Trenten Fijalkowski, Kohen Holmes, Chelsea Homan, Tyler Kosek
Morgan Lowe, Ian McLean, Hunter Orum, Cianna Plumby, Bryce Powell, Lucas Schafer, Elijah Schau, Allen Smith, Eila Vcelka, Jonathan Wilson, Ryder Yoho
First Honors
Eighth grade
Michael Balgo, Brynn Ballog, Lainey Benedict, Cadence Bruce, Ella Carpenter, Steven Cupp,
Claire Daubenmeyer, Kaylee Davis, Nya Davis, Audrey Dias, Evan Fix, Maxwell Fogle, Elanna Goudy, Lydia Gross, Noel Habig, Hunter Harr, Alianna Hawthorne, Kyle Hope, Ryan Ivey, Matthew Jurovcik, Brayden Locke, Adrienne Lowe, Ruckus Meyers, McKenna Miller, Tripp Olexo, Tyson Pastor, Drew Patton, Lauren Powell, Logun Probst, Kyle Rankin, Kentleigh Reed, Drew Roberts, Brody Saunders, Brady Schafer, Dominic Serrano, Sidney Sheba, Luke Stack, Riley Teeman, Wyatt Toothman, Ethan Turner, Gage Wolfe
Seventh grade
Brittany Beckwith, Jacob Bednarski, Trinity Blon, Brody Bolyard, Katie Brocklehurst, Alayna Clark,
Kaden Clifford, Caroline Cortopassi, Craven David, Deja DeFelice, Lindee DiLoretta, Shelby Elerick, McKenna Everson, Kolton Ferguson, Kane Flanagan, Malachi Greathouse, Laura Griffith,
Giovanni Hoehler, Devon Holden, Blake Horan, Abigail Howard, Jace Isaly, Mackenzie Jackson,
Samantha Jarrett, Anna Kain, Peyton King, Carlee Kuntz, Minh Le, Elewyn Mack, Jameil McKennen, Sam McLean, Rowan Mellott, Hannah Miner, Lexi Moe, Oliver Muhly, Avamarie
Norris, Derrick Panepucci, Jakob Parr, Christian Patricola, Oliva Perzanowski, Ridge Reven, Brennen Rice, Talan Rice, Katelyn Salley, Masin Samaniego, Gracie Smith, Griffin Straub, Zachary Thompson, Jacob Tomich, Kylie Turner, Jonathan Verardi
Sixth grade
Alyvia Adams, Katie Alvey, Mia Apostolec, Cassie Balog, Sydney Baum, Carson Bishop, Caden Blacker, Eriana Botizan, Sophia Callipare, Katie Copeland, Alair Coyne, Seth Davis, Kale Fisher, Joplin Flowers, Asia Folsom, Sabrina Foraker, Makayla Hancock, William Hanna, Jonah Hepburn, Eligha Hill, Haylee Hoffman, Cassidy Horan, Rylee Jenkins, Jayden Kindler, Reagan Krock, Ashlynn Lednik, Mavrik Malin, Luke Marling, Claire Monteroso, Erin O’Grady, Rylee Pack, Griffin Pastor, Brody Russell, Ava Saunders, Landen Serrano, Silas Simpson, Garrett Sirbaugh, Elijah Smith, Landon Stack, Jack Subasic, Brenden Thoburn, Lauryn Toriseva, Tanner Tripp, Carson VanDyne, Dareion Williams, Rylynn Yanok, Sarah Zambori
Fifth grade
Kaitlin Adkins, Owen Anderson, Cara Bunner-Stuart, Mason Conway, Carson Covey, Chase Crum,
Jocelyn Davis, Lydia Dias, Trey DiLoretta, George Dormas, Addison Duplaga, Vincent Evou,
Hudson Florence, Liam George, Bryce Henry, Owen Hepburn, Eden King, Meila King, Brady McCort, Nathan McMullin, Treeker Myser, Trevor Neal, Ryah Newell, Ava Pollock, Londyn Roth, Aubrey Russell, Sawyer Saho, Cohen Snyder, Jaxon Starks, Taylor Suto, Jeremy Tharp, Wyatt Tipton, Sophia Turner, Aubrey VanDyne, Zayne Wallace
Second Honors
Eighth grade
Lucinda Banks, Jaiden Hays, Kaya Pollock, Gavin Schoolcraft, Zion Vincenzo
Seventh grade
Oliva Baker, Luke Donathan, Colten Florence, Niko Jacob, Marah Kanyuch
Sixth grade
Annabea Bartyzel
Fifth grade
Evan Baker, Baylie Berry, Morgan Conway, Ayla DaRe’, Isaiha Howard, Leila Jacob, Tayden Jaeger, Ryan Mooney, Brandon Peters, Dominic Scarnecchia, Allyson Volk
COMMENTS
[vivafbcomment]