Beast of the East Schedule
19U
Thursday
Vacarro Field
8 a.m. — Bruisers Baseball vs. Lakewood Rangers
10:30 a.m. — Bruisers Baseball vs. Madonna Dons
1 p.m. — Hiland vs. Madonna Dons
3:30 p.m. — Hiland vs. e80 Iron Pigs 17U
Edison HS
8 a.m. — OV Mountaineers vs. TCT Kings
10:30 a.m. — e80 Iron Pigs 17U vs. TCT Kings
1 p.m. — Jefferson Co. Elite vs. Highlands Legion
3:30 p.m. — Ohio Bison 18U vs. Highlands Legion
6 p.m. — Ohio Bison 18U vs. Jefferson Co. Elite
I-470
10:30 a.m — Armory Baseball vs. Ontario Giants 18U
1 p.m — Silverstars vs. Wheeling Post 1
3:30 p.m. — Wheeling Wildthings 18U vs. Lakewood Rangers 18U
6 p.m. — Wheeling Wildthings 18U vs. Wheeling Post 1
Patterson Field
1 p.m. — Moundsville Post 3 vs. Motor City Hit Dogs
3:30 p.m. — OV Mountaineers vs. Motor City Hit Dogs
6 p.m. — Armory Baseball vs. Silverstars
John Marshall
3:30 p.m. — Sudbury 18U Voyagers vs. Ontario Giants 18U
6 p.m. — Sudbury 18U Voyagers vs. Moundsville Post 3
Friday
Vacarro Field
8 a.m. — Madonna Dons vs. Ohio Bison 18U
10:30 a.m. — Sudbury 18U Voyagers vs. Ohio Bison 18U
1 p.m. — Sudbury 18U Voyagers vs. TCT Kings
Edison HS
8 a.m. — Hiland vs. Jefferson Co. Elite
10:30 a.m. — e80 Iron Pigs 17U vs. Jefferson Co. Elite
1 p.m. — e80 IronPigs 17U vs. Highlands Legion
3:30 p.m, — Madonna Dons vs. Highlands Legion
I-470
1 p.m. — Silverstats vs. Lakewood Rangers 18U
3:30 p.m. — Wheeling Post 1 vs. Hiland
6 p.m. — Wheeling Post 1 vs. Lakewood Rangers 18U
Patterson
8 a.m. — Wheeling Wildthings 18U vs. Moundsville Post 3
10:30 a.m. — OV Mountaineers 18U vs. Moundsville Post 3
1 p.m. — OV Mountaineers 18U vs. Ontario Giants 18U
3:30 p.m. — Motor City Hit Dogs vs. Ontario Giants 18U
6 p.m. — Motor City Hit Dogs vs. TCT Kings
John Marshall
8 a.m. — Silverstars vs. Bruisers Baseball
10:30 a.m. — Armory Baseball vs. Bruisers Baseball
1 p.m. — Armory Baseball vs. Wheeling Wildthings 18U
Saturday
Vacarro Field
8 a.m. — e80 IronPigs vs. Madonna
10:30 a.m. — e80 IronPigs vs. Ohio Bison 18U
1 p.m.– Hiland vs. Ohio Bison 18U
3:30 p.m. — Hiland vs. Highlands Legion
Edison
8 a.m. — Sudbury 18U Voyagers vs. Motor City Hit Dogs
10:30 a.m. — Highlands Legion vs. Motor City Hit Dogs
1 p.m. — Madonna vs. Jefferson County Elite
3:30 p.m. — OV Mountaineers vs. Sudbury 18U Voyagers
6 p.m. — OV Mountaineers vs. Jefferson Co. Elite
I-470
10:30 a.m. — Lakewood Rangers 18U vs. TCT Kings
1 p.m. — Lakewood Rangers 18U vs. Armory Baseball
3:30 p.m. — Wheeling Post 1 vs. Bruisers Baseball
6 p.m. — Wheeling Post 1 vs. Armory Baseball
Patterson Field
8 a.m. — Wheeling Wildthings vs. Silverstars
10:30 a.m. — Wheeling Wildthings vs. Bruisers Baseball 18U
1 p.m. — Silverstars vs. Ontario Giants
3:30 p.m. — Moundsville Post 3 vs. TCT Kings
6 p.m. — Moundsville Post 3 vs. Ontario Giants 18U
16U
Thursday
Garden Park Warood
8 a.m. — Washington Rebels vs. Wheeling Wildthings 16U
10:30 a.m. — Tri County Elite vs. Wheeling Wildthings 16U
1 p.m. — Ontario Giants vs. WHC Renegades
3:30 p.m. — Ontario Giants vs. Aces Baseball
6 p.m. — Tri-County Elite vs. WHC Renegades
Brooke
8 a.m. — Warhawk Baseball Club vs. Aces
10:30 a.m. — Warhawk Baseball Club vs. Gahanna Lions
1 p.m. — e80 IronPigs 16U vs. JABC
Wheeling Park
8 a.m. — e80 IronPigs vs. Morgantown Post 2
10:30 a.m. — Wooster Golden Gloves vs. Morgantown Post 2
1 p.m. — Team Valle 15U vs. Wheeling Post 1
3:30 p.m. — Gahanna Lions vs. Wheeling Post 1 16U
6 p.m. — Team Valle 15U vs. Wooster Golden Gloves
Neffs
8 a.m. — BHM Buckeyes vs. Team Valle 16U
10:30 a.m. — PA Redhawks 16U vs. Team Valle 16U
1 p.m. — BHM Buckeyes vs. Washington Rebels
3:30 p.m. — PA Redhawks vs. Sudbury Voyagers
6 p.m. — JABC vs. Sudbury Voyagers
Friday
Garden Park Warwood
8 a.m. — Tri County Elite vs. Warhawk Baseball Club
10:30 a.m. — Ontario Giants vs. Warhawk Baseball Club
1 p.m. — Aces Baseball vs. WHC Renegades Black
3:30 p.m. — Aces Baseball vs. Wheeling Wildthings 16U
6 p.m. — Ontario Giants vs. Wheeling Wildthings 16U
Brooke
1 p.m. — Tri-County Elite vs. BHM Buckeyes
3:30 p.m. — PA Redhawks 16U vs. JABC
6 p.m. — PA Redhawks 16U vs. Washington Rebels
Wheeling Park
8 a.m. — Team Valle 15U vs. Gahanna Lions
10:30 a.m. — Wooster Golden Gloves vs. Gahanna Lions
1 p.m. — Sudbury Voyagers vs. Morgantown Post 2
3:30 p.m. — Wheeling Post 1 vs. Morgantown Post 2
6 p.m. — Wheeling Post 1 vs. WHC Renegades Black
Neffs
8 a.m. — BHM Buckeyes vs. Sudbury 16U Voyagers
10:30 a.m. — Team Valle vs. JABC
1 p.m. — Team Valle vs. Washington Rebels
3:30 p.m. — Team Valle vs. e80 Iron Pigs 16U
6 p.m. — Wooster Golden Gloves vs. e80 IronPigs 16U
Saturday
Garden Park Warwood
8 a.m. — BHM Buckeyes vs. PA Redhawks
10:30 a.m. — Aces Baseball vs. PA Redhawks
1 p.m. — WHC Renegades Black vs. Wheeling Wildthings
3:30 p.m. — Warhawks Baseball Club vs. Wheeling Wildthings
6 p.m. — Warhawk Baseball Club vs. WHC Renegades Black
Brooke
10:30 a.m. — Tri County Elite vs. Ontario Giants
1 p.m. — BHM Buckeyes vs. JABC
3:30 p.m. — Tri County Elite vs. Aces Baseball
Wheeling Park
8 a.m. — Team Valle vs Wooster Golden Gloves
10:30 a.m. — Wheeling Post 1 vs. Wooster Golden Gloves
1 p.m. — Gahanna Lions vs. Morgantown Post 2
3:30 p.m. — Gahanna Lions vs. e80 IronPigs 16U
6 p.m. — Wheeling Post 1 vs. e80 IronPigs
Neffs
8 a.m. — BHM Buckeyes vs. Sudbury 16U
10:30 a.m. — Team Valle vs. JABC
1 p.m. — Team Valle vs. Washington Rebels
3:30 p.m. — Team Valle e80 IronPigs
6 p.m. — Wooster Golden Gloves vs. e80 Iron Pigs
Saturday
Garden Park Warwood
8 a.m. — BHM Buckeyes vs. PA RedHawks
10:30 a.m. — Aces Baseball vs. PA Redhawks
1 p.m. — WHC Renegades vs. Wheeling Wildthings
3:30 p.m. — Warhawk Baseball Club vs. Wheeling Wildthings
6 p.m. — Warhawk Baseball Club vs. WHC Renegades
Brooke
10:30 a.m. — Tri-County Elite vs. Ontario Giants
1 p.m. — BHM Buckeyes vs. JABC
3:30 p.m. — Tri-County Elite vs. Aces Baseball
Wheeling Park
8 a.m. — Team Valle 16U vs. Wooster Golden Gloves
10:30 a.m. — Wheeling Post 1 vs. Wooster Golden Gloves
1 p.m. — Gahanna Lions vs. Morgantown
3:30 p.m. — Gahanna Lions vs. e80 IronPigs
6 p.m. — Wheeling Post 1 vs. e80 IronPigs
Neffs
8 a.m. — Washington Rebels vs. JABC
10:30 a.m. — Washington Rebels vs. Sudbury Voyagers
1 p.m. — Team Valle 16U vs. Sudbury Voyagers
3:30 p.m. — Team Valle vs. Ontario Giants
6 p.m. — Team Valle 15U vs. Morgantown Post 2
14U
Thursday
Weirton Bowman Field
8 a.m. — Premier Ohio Szalai vs. Jefferson Co. Elite
10:30 a.m. — Premier Ohio Szalai vs. Washington Co. Wolverines
1 p.m. — Mon Valley Miners vs. Washington Co. Wolverines
3:30 p.m. — Mon Valley Miners vs. Stark Raiders 14U
6 p.m. — Morgantown Post 2 vs. Jefferson County Elite
Bridge Park
8 a.m. — Pickerington Big Katz vs. Milton Mets
10:30 a.m. — Ohio Elite Baseball vs. Milton Mets
1 p.m. — Pickerington Big Katz vs. Moundsville Post 3
3:30 p.m. — Sudbury Voyagers 14 vs. Ohio Elite Baseball
6 p.m. — Sudbury Voyagers vs. Moundsville Post 3 14
WestLiberty
1 p.m. — Warriors BCCC vs. Wheeling Wildthings
3:30 p.m. — Warriors BCCC vs. Ohio Bison 14U
6 p.m. — BV 14U White vs. Ohio Bison 14U
Patterson
10:30 a.m. — Morgantown Post 2 vs. Stark Raiders
John Marshall
8 a.m. — Moundsville Post 3 vs. Wheeling Wildthings
10:30 a.m. — Moundsville Post 3 vs. e80 IronPigs
Friday
Bowman Field
10:30 a.m. — Jefferson Co. Elite vs. Washington Co. Wolverines
1 p.m. — Premier Szalai vs. Mon Valley Miners
3:30 p.m. — Jefferson Co. Elite vs. Stark Raiders 14U
6 p.m. — Premier Szalai vs. Stark Raiders 14*
I-470
10:30 a.m. — Moundsville Post 3 13U vs. BV 14U
West Liberty
10:30 a.m. — e80 IronPigs 14U vs. Wheeling Wildthings 14U
1 p.m. — e80 IronPigs 14U vs. Warriors BCCC
3:30 p.m. — BV 14U White vs. Warriors BCCC
Bridge Park
8 a.m. — Moundsville Post 3 14U vs. Milton Mets
10:30 a.m. — Sudbury Voyagers vs. Milton Mets
1 p.m. — Moundsville Post 3 vs. Ohio Elite Baseball
3:30 p.m. — Pickerington Big Katz Garlich vs. Sudbury Voyagers
6 p.m. — Pickerington Big Katz vs. Ohio Elite Baseball
Vacarro Field
3:30 p.m. — Morgantown Post 2 vs. Washington Co. Warriors
6 p.m. — Morgantown Post 2 vs. Mon Valley Miners
Saturday
Ed Bowman Field
10:30 a.m. — Wheeling WildThings 14U vs. BV 14U White
1 p.m. — Wheeling WildThings 14U vs. Morgantown Post 2
3:30 p.m. — Premier Ohio vs. Morgantown Post 2
6 p.m. — Premier Ohio vs. Milton Mets
West Liberty
1 p.m. — Jefferson Co. Elite vs. Pickerington Big Katz
3:30 p.m — Moundsville Post 3 14U vs. Stark Raiders
6 p.m. — Moundsville Post 3 vs. BV 14U White
Bridge Park
8 a.m — Washington Co. Wolverines vs. Stark Raiders 14U
10:30 a.m. — Washington Co. Wolverines vs. Sudbury Voyagers
1 p.m — Ohio Bison vs. Sudbury Voyagers
3:30 p.m. — Ohio Bison 14U vs. e80 IronPigs 14U
6 p.m. — Pickerington Big Katz vs. e80 IronPigs
John Marshall
8 a.m. — Moundsville Post 3 13U vs. Warriors BCCC
10:30 am. — Moundsville Post 3 vs. Milton Metz
1 p.m. — Ohio Elite Baseball vs. Warriors BCCC
3:30 p.m. — Ohio Elite Baseball vs. Mon Valley Miners
6 p.m. — Jefferson Co. Elite vs. Mon Valley Miners